SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
Kolonia w Rewalu_31 lipca i 1 sierpnia
01/08/2023

Od razu po śniadaniu  pojechaliśmy do Niechorza, by zrealizować ostatni punkt naszego programu – wejście na latarnię morską. Pomimo długiej kolejki, udało nam się dostać do latarni całkiem szybko. Pozostało tylko pokonanie 210 schodów i po wejściu na górę mogliśmy podziwiać panoramę Niechorza i okolic. Latarnia w Niechorzu ma  45 m, znajduje się na klifie i została zbudowana na wysokiej, trzynastometrowiej podstawie.  Otacza ją piękny ogród z dwumetrowymi żywopłotami oraz kompleks budynków otoczonych ceglanym murem.  Otoczenie jest bardzo zadbane,  co jest zresztą typowe dla Pomorza Zachodniego.

Po zejściu z latarni mieliśmy godzinkę wolnego czasu w Niechorzu, więc była okazja na zrobienie zakupów, zjedzenie lodów i gofrów, czy grę w  cymbergaja. Następnie wróciliśmy do Rewala i po obiedzie poszliśmy na nasz ostatni spacer do miasteczka, na ostatnie zakupy pamiątek i ostatnie wspólne zdjęcia.

Po kolacji zaś spotkaliśmy się w świetlicy, by podsumować kolonię, wręczyć jej uczestnikom pamiątkowe dyplomy i podziękować za wspólnie spędzony czas.

Potem rozpoczął się żmudny proces pakowania bagaży, sprzątania pokoi i odszukiwania swoich zagubionych rzeczy, a w międzyczasie zbieranie podpisów na dyplomach i chustach. Wspólny czas na kolonii minął  zaskakująco szybko i choć pogoda nas nie rozpieszczała, udało nam się zrealizować cały zaplanowany program, zobaczyć wiele ciekawych  - choć zdaniem niektórych „nudnych” -  miejsc i spędzić czas beztrosko, ale też efektywnie.  Zawsze wychodzimy z założenia, że jeśli już gdzieś zabieramy dzieci, chcemy im jak najwięcej pokazać i spędzać czas aktywnie,  do minimum ograniczając czas siedzenia w pokojach. Niestety część z naszych kolonistów  ma zupełnie inny punkt widzenia  i siedzenie w pokojach to ich wymarzona forma spędzania czasu.

Przed nami już tylko bardzo długa podróż powrotna do domu…Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!