SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Sukces nauczycielek naszej szkoły
17/10/2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nauczycielom posiadającym powszechnie uznany dorobek w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej przyznawane są nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz Kuratora Oświaty -  wyjątkowe wyróżnienia, które trafiają w ręce wybitnych nauczycieli, wykonujących swój zawód z pasją i wielkim zaangażowaniem.

Z wielką dumą i radością informujemy, że w tym roku  ten wyjątkowy zaszczyt spotkał aż dwie  nauczycielki naszej szkoły.

Podczas uroczystej gali, która  odbyła  się w miniony poniedziałek  15 października w Auli Schumana  na Uniwersytecie  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, nagrodą Ministra Edukacji Narodowej została uhonorowana  pani Violetta Rzeszot, natomiast  Nagrodę  Mazowieckiego Kuratora Oświaty odebrała   pani Wioletta Waluszko.

Pani Violetta Rzeszot to wieloletni nauczyciel języka polskiego, doradca metodyczny w zakresie języka polskiego dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów, egzaminator sprawdzianu po szkole podstawowej czy egzaminu gimnazjalnego w OKE w Warszawie,  ekspert z listy MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli.  Pani Rzeszot współpracowała z wydawnictwami przy tworzeniu podręczników i zeszytów ćwiczeń,   stworzyła ponad 100 scenariuszy lekcji, kart pracy, sprawdzianów, planów wynikowych, projektów do podręczników języka polskiego dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Była inicjatorką i organizatorką wielu konkursów, projektów i innowacji edukacyjnych, poprowadziła swoich uczniów do licznych sukcesów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Założyła gazetkę szkolną „Szuwarek”, nagradzaną w konkursach powiatowych i ogólnopolskich.  Niewiele osób wie, że jest też hodowcą róż i wielką znawczynią tych kwiatów, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Róż, w którym pełni funkcję sekretarza.

>>Więcej o Pani Violetcie Rzeszot<<


Pani Wioletta Waluszko jest nauczycielem  edukacji wczesnoszkolnej. Od lat rozwija zainteresowania uczniów, poprzez  prowadzenie zajęć przyrodniczych i matematycznych  i przygotowanie uczniów do licznych konkursów, w których odnosili oni sukcesy na szczeblu powiatowym i ogólnopolskim   (Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”,  Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”, „Odyseja Umysłu). Pracuje metoda projektu, chętnie sięgając po wszelkie innowacje po to, by urozmaicić i uatrakcyjnić dzieciom lekcje.

Inicjatorka wielu konkursów i uroczystości szkolnych, wyjazdów turystyczno- krajoznawczych (zielonych szkół, wycieczek, kolonii) i projektów szkolnych i pozaszkolnych. Opiniowała również podręczniki do nauczania w klasach I – III.  

Obu Paniom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Rabiej

Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!