SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Festyn z okazji 35-lecia szkoły - relacja
27/09/2019

27 września 2019 odbył się w naszej szkole festyn z okazji 35-lecia szkoły. Dzięki współpracy nauczycieli, rodziców oraz członków Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki,  kolejny raz udało się zorganizować dla dzieci kilka godzin wspaniałej zabawy. Plan był bardzo bogaty.

Po części oficjalnej, wciągnięciu na maszt flagi Szkoły oraz odśpiewaniu hymnu Szkoły zostaliśmy rozruszani przez panią Natalię Chojnacką i jej Team. Rozgrzewka była taneczna i nie jeden z nas zakołysał z boku bioderkami. Następnie rozpoczęła się wędrówka dzieci po stoiskach, zabawa i polowanie na gadżety. Do dyspozycji dzieci miały mnóstwo konkurencji sportowych jak tory przeszkód, strzały do bramki, strzały z łuku, bicie rekordów na bieżni, balansowanie na linie Slack Line, zabawa ,,łap balona,,. Dla lubiących bardziej stateczne rozrywki przygotowane zostały strefy gier planszowych, klocków oraz słomek konstrukcyjnych. Dla klas 1 i 2 odbyły się również warsztaty chemiczne.

Podczas imprezy towarzyszyła nam fantastyczna muzyka, którą przygotował pan Gabriel Wiśniewski. Dzięki jego wysiłkom milej się czekało w kolejce do dmuchanych zamków, warkoczyków, foto-budki czy wielkich baniek mydlanych. Nie zabrakło również stoiska zdrowia, na którym można było skubnąć owoca czy napić się wody. Łasuchy mogły natomiast rozpieszczać podniebienie w kąciku słodkości, na którym dzięki rodzicom znalazł się cały arsenał pysznych babeczek, ciasteczek i rozmaitych ciast, a do nich ciepłe napoje.

Podczas festynu można też było podziwiać pokaz iluzjonisty, który czarował nas sztuczkami i poczuciem humoru.

Na koniec zaproszeni z Warszawy policjanci zaprezentowali wszystkim zebranym pokaz psów policyjnych. Byliśmy pod wrażeniem wyszkolenia tych wielkich psiaków. Było profesjonalnie, czasem zabawnie, a czasem groźnie. Bardzo dziękujemy przybycie i uświetnienie tego dnia.

Chciałam podkreślić, że ten dzień mógł być tak zorganizowany dzięki współpracy wielu ludzi. Ogrom pracy włożyli w niego nauczyciele, uczniowie z Samorządu i inni wolontariusze oraz Rada Rodziców i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki. Dzięki wsparciu organizacyjnemu oraz finansowemu ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki oraz Rady Rodziców zapewnione zostały tak liczne atrakcje oraz nagrody. Dziękuję Wam wszystkim bardzo za pomoc.

Tekst: Magdalena Koczanowska
Zdjęcia: Mariusz MilkowskiDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!