SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Podsumowanie projektu BEZPIECZNA+
30/12/2017

W roku szkolnym 2017/2018, w miesiącach wrzesień - grudzień 2017 realizowany był w szkole rządowy projekt BEZPIECZNA +. Projekt obejmował uczniów klas III-VII i był nakierowany na działania profilaktyczne, służące podniesieniu bezpieczeństwa uczniów, przeciwdziałaniu agresji i przemocy rówieśniczej nie tylko fizycznej, uzależnieniom, radzeniu sobie ze stresem oraz technikom uczenia się i zapamiętywania. Dwugodzinne warsztaty z uczniami prowadzili trenerzy Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych z Warszawy. Na kolejnych poziomach klas odbyły się też spotkania z rodzicami , gdzie trenerzy zapoznali rodziców z tematem warsztatów, pracą dzieci na zajęciach, przedstawili wnioski po odbytych zajęciach. Również wychowawca każdej klasy odbył indywidualne konsultacje z trenerem, otrzymał ustne i pisemne informacje o klasie.
Tematyka warsztatów:
- klasy III - „Jak sobie radzić z agresją”
- klasy IV – „Jak się uczyć” oraz „W sieci”
- klasy V – „Jak się uczyć” oraz „Co robić w trudnych sytuacjach”
- klasy VI – „Co nas stresuje, a co relaksuje”
- Klasy VII – „Mówimy NIE dopalaczom”.

Oprócz warsztatów w ramach projektu uczniowie:
- obejrzeli w szkole spektakle profilaktyczne: „Cień”, „Narkoman, „Czy dobre uczynki chowamy do skrzynki”, „Jak Dyzio został dobrym chłopcem”;
- uczestniczyli w dodatkowych zajęciach sportowych i artystycznych;
- uczestniczyli w mediacjach rówieśniczych prowadzonych przez szkolnych mediatorów ( rodzice uczniów byli powiadomieni o odbywających się mediacjach na zebraniu w dniu 16 listopada 2017r);
- wzięli udział w konkursach zorganizowanych na każdym poziomie klas i związanych tematyką warsztatów (zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe).
Szkoła zakupiła dodatkowy sprzęt multimedialny do prowadzenia dodatkowych spotkań z uczniami i rodzicami, gry korytarzowe i stolikowe dla wszystkich uczniów, do biblioteki pozycje książkowe oraz filmy profilaktyczne o tematyce radzenia sobie z niebezpiecznymi zachowaniami, do wykorzystania na lekcjach wychowawczych i zebraniach z rodzicami.
Wszystkie zadania przewidziane do realizacji w projekcie zostały wykonane zgodnie z potrzebami szkoły, przedstawionym we wniosku,  harmonogramem oraz kosztorysem .

 E. Lewandowska

 Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!