SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Pomoc PP   /   Doradztwo zawodowe
Doradztwo zawodowe

DORADZTWO ZAWODOWE

Szkolny koordynator ds. doradztwa zawodowego:

Agnieszka Modzelewska

e-mail: a.modzelewska@sp5.com.pl

 

Doradca zawodowy udziela pomocy młodzieży i osobom dorosłym w wyborze zawodu, kierunku kształcenia czy dalszego szkolenia. Uwzględnia przy tym zarówno możliwości psychofizyczne, sytuację życiową jak i potrzeby rynku pracy i możliwości systemu edukacyjnego.

Współpracuje z rodzicami i nauczycielami w procesie orientacji zawodowej uczniów. Wykorzystuje swoją wiedzę o zawodach, rynku pracy oraz technicznych środkach przekazywania informacji zawodowej.

 

WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM DORADZTWA ZAWODOWEGO

Szkolny WSDZ obejmuje ogół działań podejmowanych przez szkołę w celu prawidłowego przygotowania uczniów do wyboru dalszej drogi kształcenia. System ten określa rolę i zadania osób odpowiedzialnych w ramach rocznego planu działań, czas i miejsce realizacji zadań, oczekiwane efekty, metody pracy. WSDZ jest częścią planu wychowawczego szkoły i jest włączony do Statutu szkoły. Adresatami projektu są uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i instytucje wspomagające proces doradczy.

Czytaj cały dokument

 

KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Konsultacje indywidualne dotyczące planowania kariery edukacyjno – zawodowej dla uczniów i rodziców odbywają się w poniedziałki w godzinach 8:00-8:45 i 15:20-16:15, po wcześniejszym umówieniu terminu z koordynatorem.

 REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

na stronie http://www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana przez MEN i uzupełniana o nowe treści.

(na podstawie listu pani minister Anny Zalewskiej)

 

 

ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA

Schemat pokazuje możliwe drogi kształcenia przez całe życie i obowiązuje absolwentów szkoły podstawowej od 1 września 2019 r.

 

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!