SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
    /   Szkoła   /   Nasze podejście
Nasze podejście

'Kształcić duszę cnotami,
umysł naukami,
a ciało sportem'


ZDOBYWAMY WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI

Za nami już 30  lat, przez ten czas udało się stworzyć placówkę  przyjazną uczniom, dynamiczną, stawiającą dziecko w centrum zainteresowania. Jesteśmy otwarci na nowoczesne style uczenia się, świadomi  nowych zadań, przed którymi stawia nas współczesna edukacja, wiemy, że ważny jest nie tylko efekt końcowy, ale też droga, proces.  Dbamy o to, by uczeń był współtwórcą i partnerem tego, co dzieje się w szkole, a nauczanie  - dialogiem między nauczycielem, dzieckiem i  rodzicem.

Lekcja to przede wszystkim fascynująca przygoda. Stawiamy na nowoczesne metody nauczania, chcemy, by dzieci poznawały świat wszystkimi zmysłami, staramy się uczyć przez działania, doświadczenie. 
Interaktywne pomoce dydaktyczne,  takie jak tablice multimedialne, magiczny dywan, gry edukacyjne, praca metodą projektu, a przede wszystkim indywidualizacja procesu nauczania pomagają w osiąganiu zamierzonych celów. Bardzo ważne jest dla nas to, to, by dziecko, które ma problemy, szybko uzyskało fachową pomoc. Nasza szkoła oferuje wielospecjalistyczną pomoc psychologiczno - pedagogiczną. Nasi uczniowie mają do dyspozycji bezpłatną terapię z zakresu integracji sensorycznej,  gimnastykę korekcyjną, logopedę, terapię pedagogiczną, terapię ręki, zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, a także możliwość nauki  w klasie integracyjnej.

ROZWIJAMY NASZE ZAINTERSOWANIA I PASJE

Wiele ciekawych rzeczy dzieje się po lekcjach. Miejscem  szczególnym jest biblioteka, w czytelni można natomiast w ciszy i spokoju poczytać, odrobić lekcje, pograć w gry planszowe.  Jeśli nie czytelnia, to zajęcia pozalekcyjne. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia plastyczne, na których młodzi artyści wyrażają siebie poprzez sztukę. Nie mniej oblegane są zajęcia sportowe: koszykówka, tenis stołowy, piłka ręczna, gimnastyka artystyczna i sportowa.

Organizujemy zajęcia koła matematycznego, historycznego, informatycznego, dziennikarskiego, wydajemy  gazetkę szkolną 'Szuwarek' , a  młodzi aktorzy rozwijają swoje talenty w grupie teatralnej 'Teraz my'. Od wielu lat uczestniczymy też w międzynarodowych zmaganiach 'Odysei Umysłu' - u nas nie można się nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie.

W szkole jest wiele miejsc, gdzie można odetchnąć od nauki,  gdzie zabawom i szaleństwom nie ma końca. Wystarczy zajrzeć do specjalnych kącików zabaw dla maluchów, kącików czytelniczych, wpaść do świetlicy lub na boisko, które często okupują przyszli następcy Roberta Lewandowskiego.

Na co dzień dbamy o zdrowie, uczniowie wiedzą, że należy żyć higienicznie,  aby móc cieszyć się aktywnością. Podczas spotkań Samorządu Uczniowskiego dzielą się  własnymi pomysłami, opiniami na temat swojej szkoły, a przede wszystkim inicjują wiele akcji i imprez szkolnych, również charytatywnych. Uczymy dzieci, że nie należy zapominać o potrzebujących. W szkole działa Koło Caritas, od najmłodszych lat zapoznajemy naszych uczniów z ideą wolontariatu.

ODKRYWAMY SIEBIE I ŚWIAT

Szkoła to nie tylko lekcje. Pewnych umiejętności  i kompetencji dzieci nabywają podczas różnych przedsięwzięć . Każdy z uczniów ma jakiś talent, który  rozwija i prezentuje podczas konkursów, uroczystości, imprez szkolnych, akademii i przedstawień. Pomagamy rozpoznawać  mocne strony w naszych uczniach i tym samym budować  ich poczucie własnej wartości, a także kształcimy umiejętności współdziałania  w grupie, niezbędne do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie.

Uczulamy uczniów na piękno otaczającego nas świata. Sprzyjają temu wyjazdy, dzieci od najmłodszych klas wojażują po Polsce, odkrywając jej niezwykłe zakątki, coroczne wiosenne Zielone Szkoły są okazją do poszerzania horyzontów, ale też do świetnej zabawy.

Zależy nam, by uczniowie byli w naszej szkole bezpieczni, radośni i stymulowani do wszechstronnego rozwoju przez życzliwych nauczycieli, a w razie potrzeby otrzymali kompleksową pomoc psychologiczno - pedagogiczną. Chcemy, aby nasz absolwent był dobrze wykształcony i wyposażony w kluczowe kompetencje,  takie jak: umiejętność rozwiązywania problemów, krytyczne myślenie, współpraca, kreatywność, motywacja i wytrwałość; by miał adekwatne poczucie własnej wartości i potrafił zmierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata.

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!