SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30
    /   Uczniowie   /   Grupa teatralna
Grupa teatralna

„Dobry teatr to nie tylko kwestia środków,
ale przede wszystkim zapału twórców.”
Kazimierz Kord

Teatr to niezwykła podróż, w czasie której na nowo odkrywamy świat i samych siebie. Celem zajęć Szkolnego Koła Teatralnego jest przede wszystkim rozwijanie ekspresji scenicznej uczniów, ich wyobraźni i kreatywności. Swoje aktorskie zdolności grupa teatralna TERAZ MY prezentuje na szkolnej i pozaszkolnej scenie. Biorąc udział w konkursach, tj. Nowodworskie Inspiracje Teatralne czy  Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA, młodzi aktorzy zdobywają niezwykle cenne doświadczenie sceniczne.

Odnoszą też sukcesy:

  • BRĄZOWY NIT , którym w 2014 r. zostało nagrodzone przedstawienie grupy zaprezentowane w czasie Przeglądu Szkolnych Grup Teatralnych – Nowodworskie Inspiracje Teatralne, konkursu organizowanego przez Nowodworski Ośrodek Kultury,
  • jedna z dwóch równorzędnych nagród dla najlepszej aktorki NIT –ów 2016 przyznana Wiktorii Szelejewskiej, która brawurowo wcieliła się w rolę uszczypliwej Beatki.

Od kilku lat stałym punktem w repertuarze grupy teatralnej TERAZ MY jest przedstawienie przygotowywane z myślą o najmłodszych widzach. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie przyjmują zaproszenia grupy  i z  uwagą oglądają spektakle prezentowane przez ich starszych kolegów i koleżanki.

Opiekun Szkolnej Grupy Teatralnej
TERAZ MY
Jolanta SzczepańskaChcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!