SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Sportowe Święto Szkoły
Sportowe Święto Szkoły
01/10/2017

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 5 jest coroczny festyn sportowy - Dzień Sportu, organizowany w ostatnim tygodniu września. Data jest nieprzypadkowa, nawiązuje bowiem do wydarzenia sprzed ponad 30  lat. To właśnie  we wrześniu  1984 roku został otwarta Piątka.

W tym roku szkolny Dzień Sportu odbył się 29 września i uczestniczyło w nim ponad 700 uczniów szkoły. Uczniowie klas IV - VII  bawili się i rywalizowali  w konkurencjach sportowych na boiskach wokół szkoły, natomiast klasy 1-3 walczyły  na terenie NOSiR-u.

W tym roku dzieci z klas IV - VII  brały udział w  grach zespołowych w dwa ognie sportowe, w sportowym torze przeszkód, piłce siatkowej na wesoło, piłce ręcznej i w piłce nożnej. Odbyło się też wiele innych konkurencji sportowo - rekreacyjnych, w których uczniowie brali udział indywidualnie: konkurs strzałów do celu, krykiet, paintball, zjazdy na tyrolce, tenis stołowy.

Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez  nauczycieli i Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki.

To dzięki zaangażowaniu  rodziców,  nauczycieli i  innych osób  skupionych wokół tej organizacji,  Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Miasta  w ramach zadania   'Sportowa Piątka 2017'.

Pozyskane środki umożliwiły przygotowanie tego wyjątkowego spotkania, zakup pucharów, nagród i dyplomów dla dzieci, a także zorganizowanie zdrowego poczęstunku dla uczestników imprezy.  Na dzieci czekały tego dnia zdrowe przekąski  - uczniowie bardzo chętnie sięgali po warzywa i owoce. Były też inne niespodzianki: wata cukrowa i popcorn.

 Wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci okazały się dmuchane zamki, kule wodne, trampolina, dmuchane place zabaw dla najmłodszych, quady i malowanie twarzy.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i władz miasta  ten dzień był dla uczniów Piątki prawdziwym świętem -  zamiast lekcji  odbyły się  zabawy na świeżym powietrzu i  nawet aura tego dnia sprzyjała młodym sportowcom. Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie sportowego święta Piątki, a szczególnie  OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ RATOWNICTWO WODNE za zabezpieczenie imprezy i  czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci. 

Warto pamiętać, że inicjatywy -  takie jak Sportowe Święto Szkoły w Piątce -  oprócz  dobrej zabawy  przynoszą jeszcze inne efekty:  przyczyniają się  do  zwiększenia zainteresowania dzieci aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a jednocześnie poprzez propagowanie zdrowego stylu życia przeciwdziałają uzależnieniom i patologiom społecznym oraz skutecznie integrują środowiska uczniowskie, rodzicielskie i nauczycielskie. Dlatego warto inwestować w nie czas i pieniądze dorosłych. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze Sportowego Święta Szkoły!Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!