SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
08/03/2018

Dorobek literacki Grzegorza Kasdepke liczy kilkadziesiąt różnorodnych książek. Pośród jego utworów znajdziemy krótkie opowiadania i powieści dla dzieci, książki kulinarne i poradniki, książki dwujęzyczne, utwory pisane samodzielnie i w kooperacji z innymi autorami. Choć nasz gość jest z pewnością pisarzem niezwykle płodnym, to nie odbiło się to negatywnie na jakości jego utworów. Książeczki takie jak „Bon czy Ton”, „Detektyw Pozytywka”, „Co to znaczy?” czy „Mam prawo” od lat wykorzystywane są w szkołach, gdyż potrafią w zabawnej i lekkiej formie przekazać dziecięcemu czytelnikowi istotne i wartościowe treści. W ubiegły czwartek nasi uczniowie mieli więc niepowtarzalną okazję spotkać się na żywo z pisarzem im znanym i przez nich lubianym.

Podczas spotkania autorskiego Grzegorz Kasdepke opowiedział dzieciom o tym w jaki sposób został pisarzem i skąd czerpie inspirację do swoich utworów. Autor zaprezentował kilka swoich książek, czytając ich fragmenty oraz zdradzając kulisy ich powstania. W trakcie drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję zadać pytanie znanemu pisarzowi. Zaskakujące, kłopotliwe i dociekliwe – na wszystkie pytania Grzegorz Kasdepke udzielił odpowiedzi zaspokajając niekończącą się ciekawość dzieci.

Po spotkaniu, zgodnie z tradycją, publiczność mogła uzyskać niepowtarzalną pamiątkę tego wydarzenia w postaci dedykacji w książce.Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!