SZYBKI KONTAKT

1 22 775 50 75
2 sekretariat@sp5.com.pl
3 Chemików 1a, Nowy Dwór Maz.

GODZINY PRACY

Śr, Pt: 7:30-16:15
Pon, Wt, Czw: 7:30-15:30
Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!
07/10/2019

 

 

 

Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone w ramach godzin wychowawczych. Materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia w ciekawy i niebanalny sposób.

Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej w formie plastycznej, zdjęciowej lub filmowej. My zdecydowaliśmy się na nakręcenie filmiku. Mimo, że znaleźliśmy się poza podium, nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów, zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę - dyplomy i upominki.

Bardzo dziękujemy p. Magdalenie Rakoczy, p. Magdzie Tomkiewicz i p. Radosławowi Modzelewskiemu za pomoc i wsparcie przy realizacji projektu.

Tekst: Joanna Rogińska

Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!