SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego
07/10/2019

Szanowni Państwo

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki serdecznie zaprasza Państwa do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń.
Szkolenia mają na celu zwiększenie umiejętności posługiwania się internetem. Do wyboru jest jeden z siedmiu bloków tematycznych:
-Rodzic w Internecie
-Mój biznes w sieci
-Działam w sieciach społecznościowych
-Tworzę własną stronę internetową (blog)
-Rolnik w sieci
-Kultura w sieci
-Moje finanse i transakcje w sieci

W szczególny sposób chcielibyśmy zwrócić uwagę i zachęcić rodziców do wzięcia udziału w szkoleniu pn. Rodzic w internecie. Moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie, jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w Internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.

W szkoleniach uczestniczyć mogą dorośli powyżej 25 roku życia. Szkolenia będą odbywały się w grupach 12-osobowych i będą dostosowane do poziomu wiedzy uczestników. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym module tematycznym (2 dni szkoleniowe po 8 godzin).
Organizator zapewnia poczęstunek w czasie trwania szkolenia oraz obiad. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe.
Liczba miejsc jest ograniczona dlatego prosimy o jak najszybsze dostarczenie deklaracji udziału.
Opis projektu i deklaracje Uczestnika dostępne są pod adresem: https://www.nowydwormaz.pl/szkolenia

Deklaracje można również wypełnić na miejscu w Urzędzie Miejskim. Można je pobrać w Punkcie Obsługi na parterze budynku urzędu przy ul. Zakroczymskiej 30.
W przypadku pytań prosimy o telefon do urzędu na numer 22 512 21 73.

Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!