SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kocham Cię Polsko - relacja z turnieju gry planszowej
06/12/2018

W czwartek 6 grudnia w bibliotece szkolnej uczniowie wzięli udział w „Mikołajkowym turnieju gier planszowych”. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, tegoroczny turniej odbywał się pod hasłem „Kocham Cię Polsko” , a uczestnicy bawili się w, specjalnie przygotowaną na tą okazję, autorską grę planszową.

Uczniowie, którzy brali udział w konkursie, musieli wykazać się szeroką i różnorodną wiedzą o naszym kraju. W puli przygotowanych pytań znajdowały się bowiem zagadki, które stanowiłyby wyzwanie dla niejednego dorosłego (np.: „Jakie jest najstarsze drzewo w Polsce?”). Jednak, zgodnie z podstawową zasadą gier planszowych, równie duże znaczenie miał łut szczęścia: przemierzając naszą planszę – mapę Polski, gracze poruszali się bowiem o liczbę pól określaną rzutami kostek. Wygrywał ten, kto dotarł jako pierwszy do mety, bądź w momencie zakończenia gry (czyli po 40 minutach od jej rozpoczęcia) zaszedł na planszy najdalej.

Okazało się, że takie proste zasady stanowią idealną podstawę do świetnej zabawy. Emocje uczestników towarzyszące grze – ekscytacja, satysfakcja z poprawnej odpowiedzi czy udanego rzutu kostką, duma ze swojej wiedzy – udzieliły się również nam, nauczycielom nadzorującym prawidłowy przebieg turnieju.

Do turnieju zgłosiło się blisko 30 uczestników z klas IV-VI, którzy zmagali się w 8 grupach. W każdej grupie rozegrano grę w wyniku której wyłoniono zwycięzców oraz graczy którzy zdobyli 2 i 3 miejsca. Pierwsze miejsca zajęli:

Bartosz Sybicki, Gabriela Rębecka, Majka Bienias, Jakub Matuszewski, Aleksander Omiotek, Jakub Jaworski, Paweł Ulatowski, Sonia Staniszewska;

O terminie rozdania nagród poinformujemy uczniów w najbliższym czasie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Organizatorami konkursu byli: Agnieszka Modzelewska, Beata Trojanowska i Radosław Modzelewski. Nagrody dla uczestników ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki.

Tekst: Radosław Modzelewski

Zdjęcia: Agnieszka ModzelewskaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!