SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Piątka Express - relacja
Piątka Express - relacja
15/03/2019

Większość z nas zna popularny w telewizji program rozrywkowy Azja Express lub jego ostatnią odsłonę - Ameryka Express. Znani i lubiani, gwiazdy i celebryci, pod czujnym okiem kamer i telewidzów przemierzają kontynenty wykonując po drodze coraz to nowsze karkołomne zadania.

W miniony piątek przeszło 60 uczniów i rodziców z naszej szkoły mogło poczuć się jak gwiazdy i razem z nauczycielami świetlicy i Stowarzyszeniem Przyjaciół Piątki wyruszyć w fascynujący, pełen przygód i dobrego humoru wyścig korytarzami naszej szkoły. Wystartowała druga edycja rodzinnej gry terenowej „Piątka Express”!

Jak w poprzednim roku zawodnicy nie zawiedli i licznie stawili się na starcie uśmiechnięci, gotowi na niesamowite przygody i nowe wyzwania. I oczywiście nie rozczarowali się. Po otrzymaniu instrukcji i pakietów startowych oraz wpisaniu się do księgi pamiątkowej, siedem drużyn wyruszyło w podróż po szkole wykonując po drodze siedem różnorodnych i wymagających zadań.

Zawodnikom przydały się umiejętności plastyczne, które musieli wykorzystać przy tworzeniu wspólnego akwarium. Swój spryt sprawdzili wykonując zadania sportowe. Sztafeta ścigała się na kocach, przewracała kubeczki powietrzem z baloników i pozbywała się piłeczek z pojemników przypiętych do paska od spodni. Prowadzący poddali próbie także,  pamięć startujących, którzy musieli w jak najkrótszym czasie zapamiętać przeczytane opowiadanie i zdać test z jego znajomości. O tym, czy drużyny były zgrane świadczą najlepiej rysunki, które powstały bez dotykania flamastra.

Zbudować most z kart do gry, sznurówki, plasteliny, słomek do napojów i taśmy klejącej? Żaden problem dla uczestników „Piątka Express”. Dodajmy, że próby obciążeniowe we wszystkich przypadkach wypadły pomyślnie. Talenty inżynieryjne to nie jedyne, którymi mogą poszczycić się nasi zawodnicy. Mają też potwierdzoną szeroką wiedzę muzyczną zarówno w sferze teoretycznej jak i praktycznej. Znają style muzyczne a ponadto potrafią odczyta nuty i zagrać poprawnie wskazany fragment. A to wszystko okupione niemałym wysiłkiem fizycznym, gdyż zwieńczeniem zmagań było odszyfrowanie i ułożenie hasła z QR kodów ukrytych w różnych zakamarkach szkoły.

Ponad dwu godzinny wysiłek zawodników został nagrodzony specjalnymi owocowymi medalami niespodziankami oraz dyplomami. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki wszyscy nasi goście mogli też zregenerować swoje siły dzięki słodkiemu poczęstunkowi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za poświęcony na wspólną zabawę czas  i zapraszamy na kolejną edycję „Piątka Express” już za rok.

Tekst i zdjęcia: Monika GarbarczykDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!