SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Spotkania autorskie z Joanną Olech
06/03/2018

W czwartek 1 marca naszą szkołę odwiedziła Joanna Olech. Uczniowie wybranych klas mieli okazję poznać pisarkę w trakcie dwóch spotkań autorskich.

Spod pióra naszego gościa wyszło wiele barwnych postaci. Najbardziej znanymi są oczywiście Miziołkowie – sympatyczna rodzina, której perypetie oparte są na osobistych doświadczeniach autorki. Bohaterem innego cyklu książek jest Pompon – smok który zamieszkał w rodzinie państwa Fisiów. Oprócz pisarstwa, Joanna Olech zajmuje się także tworzeniem ilustracji do książek. Za swoją twórczość, tą pisarską i tą plastyczną, nasz gość był wielokrotnie nagradzany prestiżowymi laurami, m. in. Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz nagrodą polskiej sekcji IBBY.

W czasie spotkań autorskich w naszej szkole pisarka nie tylko zaprezentowała uczniom swoją literaturę, ale także przybliżyła im sam proces tworzenia. Zapraszając dzieci do wspólnej zabawy w różnorodne gry i konkursy, Joanna Olech pokazała, że każdy, nawet jeżeli nie będzie w przyszłości pisarzem, może wymyślać własne historie i tworzyć swoich własnych bohaterów.

Po spotkaniach dzieci mogły nabyć książki autorki oraz uzyskać dedykację.  Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!