SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Kolonia w Rewalu_25 lipca
Kolonia w Rewalu_25 lipca
25/07/2023

Przedpołudnie spędziliśmy na plaży. Miło byłoby napisać, że na opalaniu i beztroskich kąpielach w morzu, ale niestety rzeczywistość  jest bardziej brutalna: opatuleni w bluzy  wdychaliśmy jod. Choć nie było zimno, wiał mocny wiatr (czerwona flaga zakazywała dziś kąpieli) i co chwilę na niebie pojawiały się ciemne chmury. Nie przeszkadzało to jednak w zabawach, kopaniu wielkich dołów, zakopywaniu się nawzajem w piasku i graniu w piłkę. Jak widać pogoda nie jest w stanie popsuć nastroju kolonistom.

Wracając z plaży, wstąpiliśmy jeszcze na zakupy, a po obiedzie poszliśmy do Muzeum RewaLOVE, w którym znajduje się mnóstwo scen do robienia zdjęć. Przez ponad godzinę  koloniści pozowali  w przeróżnych scenografiach np. w objęciach gigantycznego pluszowego misia, na  papryczkowej huśtawce, na magicznym jednorożcu, w piankowym basenie itp. Odwiedzali też pokoje iluzji i baśniowe dekoracje rodem z Krainy Lodu, Królewny Śnieżki czy Harry`ego Pottera (chłopcom szybciej znudziła się ta zabawa, więc poszli zagrać w cymbergaja).

Potem  wybraliśmy się jeszcze na spacer po Rewalu naszą ulubioną trasę – deptakiem do tarasu widokowego. Po  kolacji był czas na gruntowne porządki w pokojach przed  zapowiedzianą kontrolą czystości.  Widok kolonistów biegających ze szczotkami i mopami  to prawdziwy miód na serca wychowawczyń. Nieważne, że większość najpierw myje podłogę, a potem chce zamiatać – liczą się dobre chęci. O 20:00 wyszliśmy jeszcze na boisko – był czas na grę w piłkę i skakanie po dmuchanym balonie. Dzisiaj skusili się nawet ci, którzy wczoraj się przed tym szaleństwem wzbraniali.

A, jeszcze mała dygresja – poprawiła się pogoda i całe popołudnie było słonecznie i całkiem ciepło.

 Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!