SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Spotkanie z Krzysztofem Piersą - relacja
14/03/2019

W czwartek 14 marca, na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki oraz biblioteki szkolnej, naszą szkołę odwiedził pan Krzysztof Piersa. Tematem spotkań z klasami siódmymi i ósmymi było uzależnienie od gier komputerowych.

Krzysztof Piersa, autor książek „Komputerowy Ćpun” i „Trener Marzeń”, jest dziennikarzem, specjalistą od uzależnień i aktywnym obserwatorem świata elektronicznej rozrywki. Nasz gość sam doświadczył, czym jest uzależnienie od gier komputerowych – sam był zapalonym graczem, który potrafił przed komputerem spędzić kilkadziesiąt godzin bez przerwy. Dziś ciągle uważa, że gry mogą być przyjemną rozrywką, jednak, jak wszystko co przyjemne, bardzo łatwo uzależniają. Przestrzegając przed tym niebezpieczeństwem, nasz gość nie koncentruje się na fizjologicznych i psychologicznych skutkach, lecz na kwestii tak oczywistej, że często pomijanej – na utraconym bezpowrotnie czasie. Trzy godziny dziennie spędzane na graniu na komputerze, to trzy godziny których nie poświęcamy produktywnie na rozwijanie swoich pasji, nabywanie umiejętności, budowanie relacji międzyludzkich. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do dzieci i młodzieży, ponieważ dzieciństwo jest okresem, w którym zdobywamy umiejętności potrzebne w dalszym życiu społecznym i zawodowym.

Taka była treść przesłania, które kierował do uczniów zgromadzonych na spotkaniach Krzysztof Piersa. Każdy rodzic wie, że sama „żelazna logika” nie zawsze wystarcza, aby dotrzeć do młodzieży. Nasz gość nie starał się prezentować uczniom jako dorosły autorytet, lecz jako człowiek z „ich świata” – doskonale znający świat internetowych mediów i rynek gier komputerowych. Mówił do dzieci ich językiem, umieszczając w swoim wystąpieniu dobitne przykłady, ale także elementy humorystyczne. Uczniowie słuchali go z uwagą i zainteresowaniem, a co ważniejsze brali aktywny udział w spotkaniu. Widać było, że naszemu gościowi udało się do dzieci dotrzeć i je poruszyć.

W imieniu uczniów serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Piersie za odwiedzenie naszej szkoły. Mamy nadzieje, że podobne spotkania uda się ponownie zorganizować w przyszłości.

Tekst i zdjęcia: Radosław ModelewskiDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!