SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Białym Dunajcu_15 lipca
15/07/2022

Po wczorajszej hardcorowej wyprawie w góry naszym kolonistom należał się odpoczynek i relaks. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się więc spacerowym krokiem do term „Gorący Potok”, które znajdują się blisko ośrodka „Borowy”. Tam spędziliśmy całe przedpołudnie na beztroskiej zabawie i wygrzewaniu zbolałych mięśni w wodzie termalnej.  Kompleks Term Gorący Potok tworzą baseny zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 40°C, znajduje się tam 21 niecek basenowych, z czego 9 w strefie basenowej. Kąpiele w naturalnej, surowej wodzie mineralnej, która znajduje się w kompleksie basenów termalnych ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie – jak znalazł po wczorajszej wspinaczce.

Wróciliśmy na obiad, a zaraz po nich wyjechaliśmy do Zakopanego, bo nasi koloniści domagali się odwiedzenia  - po raz ostatni - Krupówek i wydania tam resztek kieszonkowego.  Czas upłynął więc na zakupie pamiątek, spacerze, kupowaniu słodkości  i bardziej pożywnych produktów (dzisiejsze gołąbki nie cieszyły się wielkim powodzeniem). Niektórzy zdołali nawet „upolować” okazje na wyprzedaży w Sinsay`u.

Wróciliśmy na kolację, a zaraz po niej  - wykorzystując piękną dziś pogodę – cały wieczór byliśmy na boisku.  Jedna grupa mieszana wiekowo i płciowo grała w siatkówkę, druga – w piłkę nożną (odbył się mecz rewanżowy). Obserwująca ten mecz kadra nie mogła zrozumieć, dlaczego dziewczyny, gdy grają w piłkę nożną, praktycznie przez cały czas piszczą, a pisk  nasila się przy kontakcie z piłką.  Było wesoło, rekreacyjnie i bardzo głośno.

Gdy wracaliśmy  do pokoi, już się ściemniało i zdecydowanie ochłodziło, ale wszystkim  nadal dopisywały świetne humory.Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!