SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Dzień Sportu - relacja
Dzień Sportu - relacja
01/10/2022

W piątek 30 września Szkoła Podstawowa nr 5, we współpracy z Radą Rodziców szkoły i Stowarzyszeniem Przyjaciół Piątki, zorganizowała dla swoich uczniów Dzień Sportu pod hasłem „Piątka dla każdego”. Na dzieci czekały liczne aktywności, sportowe i nie tylko, przygotowane przez nauczycieli.

Impreza rozpoczęła się od przemówienia Dyrektora Jerzego Kowalika oraz hymnu szkoły. Następnie, po wspólnej rozgrzewce przeprowadzonej przez Natalię Chojnacką, uczniowie wyruszyli na poszukiwania licznych atrakcji, przygotowanych dla nich w szkole, a także na terenie przed budynkiem.

Uczestnicy festynu mieli okazje sprawdzić się w licznych sportowych zmaganiach: skokach na skakance, hula hop, siłowaniu się na rękę, siatkówce, tenisie stołowym, koszykówce i biegu przez tor przeszkód. Miłośnicy królewskiej gry mogli rozegrać partię szachów na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również aktywności rozwijających kreatywność: tworzenie konstrukcji ze słomek konstrukcyjnych, malowanie farbami na folii oraz gier matematyczno-logicznych.

Na uczniów czekały także dmuchane zjeżdżalnie oraz bufet z owocami i słodyczami, przygotowane przez Radę Rodziców. Na imprezie gościli przedstawiciele nowodworskiego OSP Ratownictwa Wodnego, dzięki którym dzieci mogły pogłaskać prawdziwego psa ratownika i spróbować swoich sił w posługiwaniu się wężem strażackim. Dobrą zabawę nakręcała muzyka, odtwarzana przez Gabriela Wiśniewskiego oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego.

Radosna zabawa na festynie była doskonałą okazją do integracji całego środowiska naszej szkoły. Dzięki pracy włożonej w organizację imprezy przez Bartłomieja Nersa oraz innych nauczycieli wychowania fizycznego, a także dzięki zaangażowaniu szerokiego grona pedagogów, uczniowie szkoły bawili się bezpiecznie i beztrosko. Szczególne podziękowania należą się współorganizatorom: Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Przyjaciół Piątki.

 Tekst i zdjęcia:
Radosław ModzelewskiDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!