SZYBKI KONTAKT

1 22 775 50 75
2 sekretariat@sp5.com.pl
3 Chemików 1a, Nowy Dwór Maz.

GODZINY PRACY

Śr, Pt: 7:30-16:15
Pon, Wt, Czw: 7:30-15:30
Jasełka szkolne 2018 - relacja
13/12/2018

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów  pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 12 grudnia 2018 r. o godzinie 16.30 w pięknie udekorowanej sali zebrali się zaproszeni goście, rodzice  i nauczyciele naszej szkoły. 13 grudnia 2018 r. natomiast odbyły się przedstawienia jasełkowe dla wszystkich uczniów naszej placówki. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali  zdolni, mali aktorzy i wokaliści pod czujnym okiem p. Gabriela Wiśniewskiego, p. Joanny Sielczak, p. Wioletty Waluszko oraz p. Doroty Ziemnińskiej. POLSKA STAJENKA czyli jasełka wigilijne wystawione przez uczniów klas: 2b, 2e oraz 3e, było to połączenie polskiej teraźniejszości z biblijną historią zbawienia. Postaci współczesne mieszały się z biblijnymi. Wszystko miało swój kontekst i symbolikę. Wigilia, rodzina, dom - my Polacy - nasza domowa i narodowa stajenka. Dodatkowym walorem przedstawienia był wątek związany z babcią i dziadkiem. Aktorzy zwrócili uwagę na trzy najważniejsze dni adwentu; Wigilię, I dzień Świąt i II dzień Świąt, z akcentem na Wigilię. Na scenie ukazana została obfitująca w zabawne sceny przedwigilijna gorączka – pośpiech i konflikty. Scenki z przygotowań do Wigilii przeplatały się ze scenami biblijnymi.

Doskonałym uzupełnieniem gry aktorskiej były polskie kolędy w wykonaniu szkolnego chóru, piękny występ orkiestry fletowej, gra na gitarze, skrzypcach oraz występy solowe naszych zdolnych uczniów. Urokliwy występ, dekoracja z pachnącym sianem i zapachem świerku, droga do szopki oświetlona światłem lampionów wprowadziła wszystkich w klimatyczny, świąteczny  nastrój. 

Tekst: Joanna Sielczak

Zdjęcia: Radosław Modzelewski

 Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!