SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Poroninie - 30 lipca
30/07/2019

Zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy do Białki Tatrzańskiej  na termy 'Bania'. Większość kolonistów nie mogła się już doczekać, zwłaszcza Ci, którzy bawili się tam z nami w zeszłym roku.  'Bania' to nowoczesny park wodny z krytymi i zewnętrznymi basenami termalnymi, saunami, łaźniami parowymi i spa. Przez ponad 3 godziny przy pięknej słonecznej pogodzie  trwały szaleństwa w wodzie  i korzystanie ze zjeżdżalni, kaskad wodnych, gejzerów, wodnych placów zabaw, rwącej rzeki itp.

A po zabawie w 'Bani' udaliśmy się do Bukowiny Tatrzańskiej, bo niektórzy uporczywie domagali się, by dać im możliwość wydania ostatnich pieniędzy na straganach z pamiątkami. Jeszcze tylko wizyta w sklepie spożywczym i wróciliśmy do ośrodka na obiad.

Kiedy minął poobiedni odpoczynek, zabraliśmy się do pakowania walizek i sprzątania pokoi, bo jutro zaraz po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Nowego Dworu. Nie przeszkadzał nam nawet stale padający deszcz, widocznie nasz limit pięknej pogody już wyczerpaliśmy, a trzeba przyznać, że aura była dla nas w tym roku łaskawa.

Natomiast po kolacji spotkaliśmy się wszyscy w świetlicy na dole po to, by podsumować naszą kolonię, rozdać dyplomy i upominki.  Każdy uczestnik kolonii otrzymał pendrive z fotorelacją z każdego dnia naszej kolonii. Niestety nie wszyscy dali się nam fotografować, niektórzy na widok pani Rabiej z tabletem, uciekali gdzie pieprz rośnie, inni ostentacyjnie odwracali głowy. Niech teraz żałują:)

A później tradycji musiało stać się zadość i aż do ciszy nocnej wszyscy uczestnicy wyjazdu biegali od pokoju do pokoju, zbierając podpisy na kolonijnych chustach.

Kolonia była bardzo udana, atmosfera była świetna, dzieciaki  - mimo różnic wiekowych - dobrze ze sobą współpracowały. Udało nam się zrealizować cały program, który był bardzo bogaty i bardzo intensywny. Nie po to jednak pojechaliśmy w góry, żeby siedzieć w pokojach.

Na wyraźne życzenie dzieci za rok wybieramy się nad morze. Są jeszcze wolne miejsca:)

 

PS

W autokarze zostały bluzy: żółta dziewczęca i czarna z kapturem (sądząc po rozmiarze - męska:) Będzie je można odebrać w szkole od piątku 3 sierpniaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!