SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Warsztaty kulinarne w klasie 1E
14/05/2018

9 maja uczniowie klasy 1 e udali się na warsztaty kulinarne do Ka jak Kawiarnia. Dzieci mogły zobaczyć na czym polega praca kucharza, a dzięki fantastycznemu pokazowi dowiedziały się, że już od najmłodszych lat można próbować swoich sił w kuchni.

Prowadzący warsztaty wytłumaczył dzieciom jak ulepić pierogi. Na przygotowanych stanowiskach każdy miał możliwość ulepienia swoich pierogów. Zabawy było co nie miara i jak się okazało, nie było to aż tak trudne jak się uczniom wydawało. Po zakończonej pracy nadeszła chwila odpoczynku na wygodnych kanapach, delektując się świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy oraz lemoniadą.  Wszystkie ulepione pierogi zostały ugotowane i każdy uczeń miał możliwość degustacji. Było pysznie i fantastycznie.

Warsztaty przebiegły w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a uczniowie byli zachwyceni. Po wizycie w restauracji niespodzianką był pobyt na placu zabaw w Parku Miejskim oraz czas na aktywny wypoczynek. To był bardzo pozytywny dzień, a uczniowie dowiedzieli się, że gotowanie może być łatwe i przyjemne. Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!