SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Zajęcia z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbone - relacja
25/10/2019

Od października w naszej szkole odbywają się zajęcia z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, które cieszą się dużą popularnością. Prowadzone są przez panią Joannę Sielczak oraz panią Karolinę Tyszkiewicz. Uczestnikami zajęć są uczniowie klas I – III  oraz IV wraz z Rodzicami.

Ruch Rozwijający  Weroniki Sherborne jest formą oddziaływań o charakterze terapeutycznym, która angażuje uczestników w interaktywny proces uczenia się poprzez wspólny udział w aktywnościach ruchowych, wywodzących się z naturalnych wzorców ludzkiego ruchu.

Dzięki zajęciom z Ruchu Rozwijającego dziecko zaczyna mieć zaufanie do siebie i innych, zyskuje poczucie bezpieczeństwa, nawiązuje kontakty z innymi osobami.

Ruch Rozwijający wspomaga rozwój, jest formą pomocy dla dzieci i dorosłych w sytuacjach trudnych. Jest on także formą terapii dla dzieci z zaburzeniami rozwoju psychoruchowego, z zaburzeniami w zakresie sfery emocjonalnej i społecznej.

Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Nowy Dwór Mazowiecki w ramach realizacji innowacji pedagogicznej dla klas I – III oraz IV „Mamo, Tato – pobawmy się razem”.

 

Tekst i zdjęcia: Joanna Sielczak
Karolina TyszkiewiczDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!