SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Dzień Papieski
Dzień Papieski
17/10/2018

W dniu 17.10.2018 r. obchodziliśmy w naszej Szkole XVIII Dzień Papieski. Na tę okoliczność, zorganizowany został apel, poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II.

Tego dnia, w szkole pojawiły się żółto-białe flagi oraz inne ozdoby. Na drzwiach sal lekcyjnych wywieszone zostały zdjęcia Papieża Polaka oraz jego wiersze. Grupa uczniów, przybliżyła postać Świętego Jana Pawła II, poprzez przytoczenie historii jego życia w piosence. Podczas apelu odtworzone zostało również przemówienie Papieża Polaka oraz fragment jego wyboru na Stolicę Piotrową - czterdzieści lat temu. Na korytarzu szkolnym, zaprezentowana została wystawa plastyczna na religijny konkurs pt. ,,Jan Paweł II moimi oczami”, dzięki której podziwiać można było różne wizerunki Papieża Polaka. Nie zabrakło również księgi listów, które uczniowie naszej szkoły, pisali po śmierci JPII. Obok księgi znajdowała się tablica z napisem ,,co dziś chciałbyś powiedzieć Świętemu Janowi Pawłowi II?”. Urna z możliwością wrzucenia swojej odpowiedzi, zapełniła się mądrymi słowami skierowanymi do naszego Rodaka w niebie.

Młodzi uczniowie naszej szkoły, urodzeni po śmierci Jana Pawła II, w jego przemówieniu usłyszeli m.in. to, aby każdego dnia dźwigać swój krzyż, czyli unosić to, co trudne i ciężkie. Uroczysty apel był pięknym wspomnieniem bliskiego każdemu z nas Papieża Jana Pawła II. W sercach wielu z nas gościło w tym czasie ogromne wzruszenie. Swoją refleksją historyczną oraz osobistą na temat wyboru Jana Pawła II na Papieża, podzielił się również p. Dyrektor – Jerzy Kowalik. Dzięki obecności katechetów, przybliżona została postać znanego na całym świecie Polaka.

Tekst: Ewelina Ligęza
Zdjęcia: Agnieszka PrzygódzkaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!