SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Czytanie łączy pokolenia
Czytanie łączy pokolenia
26/10/2018

W miesiącu październiku, świetlica Szkoły Podstawowej nr 5, przystąpiła do realizacji akcji prospołecznej „Czytanie łączy pokolenia”.

W ramach tego przedsięwzięcia nauczyciele- wychowawcy świetlicy zorganizowali m. in. „Dzień wspólnego czytania”.W tym dniu, zaproszeni goście (rodzice, dziadkowie i inne bliskie dzieciom osoby) przybyły do świetlicy, aby przeczytać naszym podopiecznym fragmenty literatury dziecięcej. Mieliśmy okazję usłyszeć opowiadania z cyklu „Nowe przygody Bolka i Lolka” czy poezję Doroty Gelner. W okresie tym staraliśmy się także, aby starsi uczniowie czytali swoim młodszym szkolnym kolegom. Spotkało się to z dużym zaangażowaniem naszych lektorów a także zainteresowaniem ze strony słuchaczy.

Na podsumowanie akcji, grupa uczniów pod opieką p. Magdaleny Dudzińskiej i p. Moniki Garbarczyk, wybrała się do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego „Dom Rodzinny” przy ulicy Przytorowej 1. Dzieci przeczytały podopiecznym zakładu opowiadanie z cyklu „Zdarzyło się w Polsce” a także wiersze Juliana Tuwima. Spotkaliśmy się tam z bardzo ciepłym przyjęciem i sympatyczną atmosferą a na pożegnanie zostaliśmy obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez gospodarzy upominkami.

Mamy nadzieję, na nawiązanie bliższej współpracy i planujemy już kolejne odwiedziny w Domu Opieki. Wierzymy, że zorganizowana przez nas akcja wpłynęła pozytywnie zarówno na zainteresowanie młodzieży literaturą, jak i na budowanie więzi międzypokoleniowych w naszym środowisku.

Tekst: Magdalena Dudzińska
Zdjęcia: Monika Garbarczyk


Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!