SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Nowęcinie k. Łeby - 23 lipca
24/07/2021

Poranek przywitał nas słońcem – to idealna pogoda na naszą dzisiejszą wycieczkę do parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku koło Łeby. Miejsce to stanowi centrum edukacji i zabawy w województwie pomorskim. Na 5 ha powierzchni znajdują się  3 sceny widowiskowe mieszczące do 1000 osób, 3 rodzaje wodnych show na żywo z fokami bałtyckimi i uchatkami kalifornijskimi, interaktywne multimedialne show Błękitek - Mówiący Wielorybek,  2 oceanaria: prehistoryczne 3D,  Real Ocean, repliki Galeonów Wojennych z Bitwy Oliwskiej,  czy woliera z ptactwem. 

W Sea Parku zameldowaliśmy się punktualnie o 10:00, bo o tej godzinie rozpoczynał się pierwszy pokaz i karmienie fok.  Przez pół godziny podziwialiśmy foki, które klaskały, ,,śpiewały”, robiły brzuszki i tańczyły. Sądząc po reakcjach dzieci, pokaz im się bardzo spodobał.

Potem był czas na korzystanie z innych atrakcji tego miejsca, a o godzinie 12:00 udaliśmy się na kolejny pokaz talentów i umiejętności uchatek kalifornijskich w hali krytej. Tym razem w scenerii jak z pirackiego filmu obejrzeliśmy historię poszukiwania  skarbu, w której czynny udział  wzięły  Sendi i Maja -  dwie uchatki kalifornijskie, które zabierały i ukrywały mapę, doprowadzając do wielu zabawnych sytuacji. Szczególnie końcowa scena, gdy przy dźwiękach motywu przewodniego z filmu ,,Titanic” Maja wyskoczyła z balkonu wprost  do basenu, wywołując wielki aplauz publiczności, zrobiła n awszystkich duże wrażenie.

Po obejrzeniu całej ekspozycji i zabawie  wróciliśmy na obiad. Po obowiązkowym poobiednim odpoczynku wybraliśmy się na spacer do miasta, bo koloniści domagali się zakupu pamiątek. Był też czas na gofry i lody, a  na koniec  długi spacer po plaży brzegiem morza.  Po kolacji planowaliśmy  wieczór filmowy, ale wychowawczynie  po pobieżnym sprawdzeniu czystości w pokojach przeżyły lekki wstrząs i na 21:00 zapowiedziały gruntowną kontrolę czystości. I tak wieczór zleciał na sprzątaniu, porządkowaniu zawartości walizek i  „wykładów” na temat czystości:)

 Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!