SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Klasa 1E z wizytą w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych w Warszawie
12/04/2018

W dniu 09.04.18 klasa 1e miała zaszczyt gościć w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych na ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie. To dopiero była przygoda. Na uczniów czekał cały maraton wrażeń w związku ze świetnie przygotowanymi zajęciami przez niezwykle życzliwych i kreatywnych profesorów.

Uczniowie mieli możliwość sterowania robotami, które biorą udział w zawodach na skalę międzynarodową. Sterowali windą stworzoną przez uczniów, prowadzili rozmowy przez stworzone domofony, a także poznali działanie alarmów, czytników otwierania i blokady drzwi wejściowych. Mogli sami przylutować elementy robotów oraz poznać działanie drukarki 3d bądź zaprogramować przy użyciu telefonu robota Lego. Byli również uczestnikami lekcji pokazowych z informatyki gdzie mogli zobaczyć jak działa mikrofon i kamera oraz z języka angielskiego i języka niemieckiego. Sami stworzyli szaszłyki poznając przy tym  nazwy owoców w języku niemieckim. Zwiedzili ponadto interaktywną bibliotekę gdzie czekały na nich piękne zakładki do książek.

Dziękujemy pani dyrektor i wszystkim zaangażowanym nauczycielom za zaproszenie i tak wspaniałą organizację, a także za niespodzianki w postaci smyczy, długopisów oraz słodkości. Było fantastycznie. Po pobycie w Zespole Szkół znalazło się również coś dla podniebienia. Uczniowie podczas wizyty w restauracji Mc Donald’s rozwijali swoją samodzielność. Każdy miał możliwość samodzielnego złożenia zamówienia oraz posługiwania się gotówką podczas płatności. Brawo dzieciaki i na tym gruncie dałyście radę:) To był wspaniały wyjazd!

Joanna SielczakDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!