SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Poroninie - 25 lipca
25/07/2019

Czwartek to dzień naszej wyprawy nad Morskie Oko. To obowiązkowy punkt pobytu w Tatrach  każdego turysty i chociaż w przewodnikach tatrzańskich szlak z Palenicy Białczańskiej  do doliny Rybiego Potoku jest określany jako 'łatwy',  dla naszej kolonii był pewnym wyzwaniem.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się bardzo wczesnym śniadaniem o 7:45. Pora ta wzbudziła protest wśród kolonistów, ale pomimo tego, że wyjechaliśmy dość wcześnie, i tak nie uniknęliśmy korków.

Wreszcie wyruszyliśmy  z  Palenicy Białczańskiej  trasą o długości 7,8 km. Wędrowaliśmy bez pośpiechu, podziwiajac widoki i wysłuchując opowieści naszego przewodnika,  pana Michała.  Około 14:00 byliśmy na miejscu. Nad Morskim Okiem spędziliśmy około godziny, odpoczęliśmy, zjedliśmy prowiant, nie obyło się też  bez sesji fotograficznej. Po 15:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Niektórzy koloniści mieli wątpliwości, po co iść taki kawał drogi, żeby posiedzieć trochę nad jeziorem, przy którym w dodatku nie ma plaży, ale większość zachwycała sie pięknymi widokami.

Przemierzyliśmy w sumie ponad 16 km i nawet maluchy poradziły sobie z tym dystansem doskonale - wszyscy maszerowali dzielnie, a chwilowe kryzysy szybko przezwyciężali, zaś na finiszu starsi  'holowali' maluchy, prowadząc ich za ręce i pocieszając, że 'jeszcze tylko kawałeczek'.

Do ośrodka wróciliśmy po 18:00, a czas po kolacji spędziliśmy na odpoczynku, regeneracji sił i...przyklejaniu plasterków na pięty.

Maluchy miały jeszcze 'Wieczorne czytanie na dobre spanie' , podczas którego pani czytała im 'Dynastię Miziołków'. Starsi trochę się bulwersowali, mówili coś o dyskryminacji, ale kiedy zaproponowano im głośne czytanie 'Quo vadis', zaprzestali protestów i stwierdzili, że wolą odpoczywać w pokojach.Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!