SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Poroninie - 26 lipca
26/07/2019

 

Dziś znowu obudziło nas słońce i bardzo dobrze, ponieważ zaraz po śniadaniu udaliśmy się na termy 'Gorący Potok' do Szaflar. To kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalną, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery, zjeżdżalnie gwarantują doskonałą zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Ponadto warto pamiętać, że wody geotermalne mają bardzo korzystny wpływ na nas organizm:  eliminują schorzenia skóry, stymulują gospodarkę hormonalną, zmniejszają stres i stabilizują system nerwowy.

Te walory nie miały jednak większego znaczenia dla naszych kolonistów, dla starszych najważniejsze były ekstremalne  zjeżdżalnie, a dla młodszych - brodzik z wielkim balonem „Wet Bubble” i wodny plac zabaw.

Kilka godzin zabawy upłynęło bardzo szybko i po wysuszeniu się pojechaliśmy na obiad do ośrodka. Po poobiednim odpoczynku czekały nas kolejne atrakcje: udaliśmy się do Zakopanego na seans w kinie 7D. Cechą charakterystyczną tego kina jest trójwymiarowy  efekt 3D, ale również dimension, czyli 7D. Oglądający wyświetlany seans widz odczuwa zmysłami- zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D max to także niesamowite nagłośnienie, co jeszcze bardziej wpływa na odbiór tego, co widz obserwuje na kinowym ekranie.

Nasi koloniści zostali podzieleni na kilka grup i każdej z nich wyświetlano inny film - dostosowany do wieku i wrażliwości na bodźce. Na pierwszy ogień poszli najstarsi, którzy obejrzeli film 'Piraci' i sądząc po piskach i wrzaskach dziewczyn - chyba zrobił na nich wrażenie. Najdłużej wspominali 'szczury gryzące ich po nogach':) Najmłodsze dzieci obejrzały  'Śnieżny zaprzęg' i wyszły  z niego zachwycone. Tylko dwóch malkontentów uznało, że wrażenia były dla nich za mało ekstremalne.

Po kinie był czas na zakupy na Krupówkach i trzeba było już wracać na kolację do ośrodka. A po kolacji wykąpani, opatuleni w koce koloniści mieli wieczór filmowy i wspólnie obejrzeli film zatytułowany 'Dzieciak, który został królem', który miał swoją premierę w styczniu 2019 roku. Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!