SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka
22/10/2018

Klasa 2 e wzięła udział w programie edukacyjnym „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka”, który jest prowadzony przez spółkę TAURON Dystrybucja i Fundację Tauron od 2013 roku.

Celem programu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób energia elektryczna jest transportowana do domowych gniazdek. Poznali urządzenia, które służą do przesyłu prądu oraz utrwalili sobie znak ostrzegawczy umieszczony na tych urządzeniach.  Podczas zajęć kształtowana była umiejętność pracy w grupie w określonym przedziale czasowym oraz umiejętność bezpiecznego zachowania dzieci w sytuacjach zagrożenia w pobliżu urządzeń energetycznych. Dzieci inspirowane były do twórczości poprzez samodzielne wymyślanie haseł związanych z tematyką lekcji.

Miłą niespodzianką dla uczniów były upominki od grupy Tauron. Nasza szkoła dołączyła tym samym do grona szkół, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo uczniów.

Tekst i zdjęcia: Joanna SielczakDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!