SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Podsumowanie projektu świetlicowego Postcrossing
18/06/2019

Postcrossing, to międzynarodowy projekt edukacyjny, który był realizowany w świetlicy przez nauczycieli p. Magdalenę Dudzińską i p. Monikę Garbarczyk. Przez cały Rok Szkolny 2018/19 spotykaliśmy się na cotygodniowych zajęciach, podczas których wysyłaliśmy pocztówki do różnych krajów na całym świecie, omawialiśmy otrzymaną korespondencję i poznawaliśmy ciekawostki na temat krajów naszych projektowych partnerów.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że:

  • W Moskwie obowiązuje zakaz szczekania psów po godzinie 22:00   J
  • W Australii znajduje się najdłuższy na świecie płot mierzący 5530km.   A kangurów jest tam dwa razy więcej niż ludzi !
  • Wbrew potocznemu myśleniu Superman pochodzi z Kanady

Nauczyliśmy się także formułowania pozdrowień i podstawowych zwrotów używanych w korespondencji w języku angielskim. Poszerzyliśmy także swoje kompetencje cyfrowe, pracując z tablicą interaktywną czy sprawdzając wiadomości za pomocą aplikacji multimedialnej „Kahoot!”.

W ramach projektu w tym roku szkolnym wysłaliśmy 25 zagranicznych pozdrowień na własnoręcznie wykonanych pocztówkach. Dotarło do nas aż 31 kartek z życzeniami z krajów takich jak: USA, Kanada, Chiny, Niemcy, Indie, Japonia, Australia, Czechy, Tajwan, Białoruś, Szwajcaria, Belgia, Finlandia, Francja i Rosja. Najdalszą drogę przebyła nasza widokówka zaadresowana do Australii- ponad 15 000 km! Natomiast najdłużej w drodze była kartka z Chin – dotarcie do nas zajęło jej aż 119 dni!

Zapraszamy do oglądania wystawy podsumowującej nasz projekt, jest ona zaprezentowana na parterze Szkoły.

Tekst i zdjęcia: M. Garbarczyk i M. DudzińskaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!