SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Nowęcinie k. Łeby - 21 i 22 lipca
23/07/2021

Za nami pierwszy dzień tegorocznej kolonii  zorganizowanej przez SP5.

Po wczorajszej podróży, bardzo dłuuuugiej i nieco męczącej, zameldowaliśmy się w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym ,,Janina” w Nowęcinie koło Łeby. Po zjedzeniu kolacji i zakwaterowaniu przyszedł czas na rozpakowanie bagażu, kąpiel i odpoczynek. Naszych kolonistów rozpierała jednak energia i okazało się, że nawet dziewięciogodzinna podróż autokarem nie odebrała im sił witalnych. Zagonienie ich do łóżek zajęło trochę czasu, a tymczasem odpoczynek był niezbędny, bo od rana czekały na nas kolejne punkty programu.

Pogoda nie była dziś dla nas zbyt łaskawa – słońce chwilami wychodziło zza chmur, ale wiał silny, chłodny wiatr. Mimo to zaraz po śniadaniu i ,,odprawie” wybraliśmy się na spacer na plażę. Spędziliśmy całe popołudnie na wspólnej zabawie, a dzieciom najwyraźniej nie przeszkadzała kapryśna aura, bo  były w świetnym humorze – grały w piłkę, kopały gigantyczne doły (!), tworzyły rzeźby z piasku. Był też czas na gofry i inne gastronomiczne przyjemności.

Popołudnie spędziliśmy w ośrodku – koloniści podzieleni na grupy korzystali z basenu, a potem – tradycyjnie -  wymyślali nazwy dla swoich pokoi i tworzyli wizytówki na drzwi.  Spotkaliśmy się też na ,,zebraniu organizacyjnym', podczas którego każdy kolonista został przydzielony do grupy i oddany pod opiekę  konkretnej wychowawczyni. Mówiliśmy też na temat  regulaminu i zasad bezpieczeństwa obowiązujących  podczas wyjazdu.  Niektórzy po zapoznaniu się z regulaminem i podpisaniu go postanowili go ponownie dokładnie przestudiować punkt po punkcie, by  - jak stwierdził jednej z uczestnikow wyjazdu-  ,,sprawdzić, w co się wkopali'. Podczas  spotkania koloniści otrzymali identyfikatory  oraz zielone chustki - to znacznie ułatwi pracę wychowawcom podczas wycieczek i  spacerów.

Po kolacji  odbył się natomiast wieczór karaoke, w którym brali udział wszyscy mieszkańcy ,,Janiny” , my, a także  uczestnicy obozów sportowych z Koszalina i Ząbkowic. Kto okazał się najlepszy w tej dziedzinie? Oczywiście my!

 Nasi koloniści absolutnie zdominowali wieczór, wykazali się odwagą, przebojowością (zdarzały się nawet talenty wokalne) i siłą przebicia.  Gwoździem programu był występ Bartka G., którego naturalny luz i poczucie rytmu wywołało aplauz publiczności, a niektóre koleżanki po występie prosily go nawet o autogaf.

I właśnie wtedy, gdy za chwilę miała wybić godzina 22, która rozpoczyna ciszę nocną, ośrodkiem dosłownie wstrząsnęły wybuchy i za oknami zapanowała jasność. To  była BARDZO  nieoczekiwana niespodzianka od właściciela ośrodka – pokaz fajerwerków. Jednym się spodobał, u innych wywołał lekki atak paniki (,,Proszę pani, wybuchła bomba!!!), ale suma summarum to był udany dzień.  I chyba bardzo męczący, skoro  wszyscy tak szybko dziś zasnęli .Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!