SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Murzasichlu - dzień 3
13/07/2018

Za nami pogodny, dość ciepły dzień. Zachmurzenie było niewielkie  i od rana w całej okazałości mogliśmy oglądać zarys tatrzańskich szczytów.

Po śniadaniu spotkaliśmy się w świetlicy, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego korzystania z basenu, ponieważ główną atrakcją dzisiejszego dnia była kilkugodzinna zabawa w termach 'Bania' w Bukowinie Tatrzańskiej.   Każdy kolonista otrzymał też  prezent w postaci poręcznego plecaka  do  spakowania rzeczy na basen, a także czepek   w określonym kolorze, który miał za zadanie ułatwienie   wychowawcom   sprawowania opieki nad swoją grupą podczas szaleństw  w wodzie.

Wizyta w 'Bani' spełniła oczekiwania wszystkich uczestników kolonii:  14 basenowych niecek, zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 metrów, gejzery, armatki wodne, jacuzzi, sztuczne fale  - to wszystko zagwarantowało  naszym kolonistom niezapomniane wrażenia.

Potem był jeszcze czas na kupowanie pamiątek, a następnie obiad w ośrodku. Serwowane dzisiaj spaghetti cieszyło się dużym uznaniem kolonistów:)

Popołudnie spędziliśmy w 'Giewoncie', a czas upłynął nam na zabawach na świeżym powietrzu : grze w piłkę nożną, w koszykówkę i w 'Mafię' (  nazwa niezbyt zachęcająca, ale w brew pozorom - to  bardzo ciekawa zabawa rozwijająca analityczne myślenie).

Nasi koloniści dostali dziś zadanie, by w  formie scenek  zaprezentować mieszkańców każdego pokoju. Dzieci zaskoczyły nas swoją pomysłowością, poczuciem humoru i umiejętnością szybkiego stworzenia wierszyków i  rymowanek. Dziewczyny z pokoju nr 12 zapiewały nawet piosenkę z własnym tekstem.   Zabawa była rewelacyjna!Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!