SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Hocki-klocki czyli świetlicowe szaleństwo klockowe!
12/12/2021

Wychodząc ku oczekiwaniom i zainteresowaniom naszych podopiecznych, nauczyciele- wychowawcy świetlicy, p. Magdalena Dudzińska i p. Katarzyna Falak,  postanowiły przygotować konkurs konstrukcyjny “Hocki- klocki”. Był to konkurs dla wszystkich dzieci uczęszczających do naszej świetlicy, niezależnie od poziomu nauczania. Do udziału w konkursie zgłosiły się 24 osoby z klas 1 – 6. Każda z nich otrzymała wyznaczony termin wykonania swojej konstrukcji. Dzieci po przybyciu do świetlicy o ustalonych porach, miały do dyspozycji 400 sztuk identycznych drewnianych klocków MINI MATTERS oraz 35 minut cennego czasu do zagospodarowania. Po upływie czasu nauczyciel nadzorujący przebieg konkursu utrwalał efekt pracy poprzez wykonanie zdjęcia. Gdy wszyscy uczestnicy wykorzystali swą szansę na stworzenie niepowtarzalnego dzieła, fotografie zostały wydrukowane i utworzyły ciekawą wystawkę w holu szkoły. Komisja konkursowa w składzie: p. Malwina Białoskórska

p. Monika Garbarczyk

p. Agnieszka Przygódzka

oceniały zdjęcia konstrukcji skalą szkolną (1-6) w trzech kategoriach: pomysłowość, wkład pracy i efekt końcowy. Dodatkowe punkty przyznawane były za przynależność do kategorii wiekowej. Były one odwrotnie proporcjonalne do klasy ucznia (kl.1 +5pkt., kl.5 +1pkt.). W wyniku głosowania wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce – Szymon S. kl. 2a

II miejsce Aurora K. kl. 2a

III miejsce ex aequo: Zosia S. IIIc i Quan H. IIIa

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki. Były to kulki magnetyczne i zestawy klocków Jenga. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i brokatowymi gniotkami antystresowymi. Zadowolone miny uczestników pozwalają nam sądzić, że konkurs był strzałem w dziesiątkę i mamy nadzieję na kontynuację tej zabawy w przyszłym roku szkolnym.

Tekst i zdjęcia:
Magdalena DudzińskaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!