SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego
26/06/2020

26 czerwca to - zgodnie z zaplanowanym w sierpniu 2019 roku kalendarzem - dzień upragniony przez wszystkich uczniów: zakończenie roku szkolnego.

Szkoda tylko, że musi on przebiegać w taki nietypowy i dziwny sposób.  Z powodu zagrożenia koronawirusem rozdanie świadectw zorganizowaliśmy ściśle według wytycznych sanitarnych tak, by zapewnić naszym uczniom i nauczycielom bezpieczeństwo.  Byliśmy więc zmuszeni zrezygnować z uroczystości, wspólnych spotkań i wylewnych pożegnań, a ograniczyć się do kilkunastominutowego rozdania świadectw na boisku, bez obecności rodziców.   To zrozumiałe, a jednak jest nam trochę przykro, bo brakuje nam naszych uczniów.

Chcielibyśmy wszystkim pogratulować uzyskanych promocji do następnej klasy, wyników w nauce - tych świetnych i tych nieco mniej spektakularnych. Pamiętajcie jednak, że hasłem naszej szkoły są słowa: Citius- Altius- Fortius (łac. „szybciej, wyżej,  mocniej”) - że wyżej nie musi oznaczać NAJWYŻEJ, bo najważniejsze jest byście zawsze szli do przodu, pokonywali własne ograniczenia - każdy według swoich możliwości, każdy na miarę własnego sukcesu.

Za Wami trudny czas zdalnej nauki, w której wspierali Was mocno Wasi Rodzice. Im też należą się szczególne podziękowania i gratulacje - są współautorami Waszych sukcesów.

Życzymy Wam udanych wakacji, odpoczynku  i relaksu. Nabierajcie sił, żeby we wrześniu wystartować pełną parą. Miejmy nadzieję, że będziemy mogli ten nowy rok szkolny 2020/2021   rozpocząć od spotkania i lekcji w szkole.

Tradycją naszej szkoły jest  uroczyste pożegnanie absolwentów, ale niestety w tym roku nie mogliśmy zorganizować tego tak, jakbyśmy chcieli. W tym roku żegnamy trzy klasy ósme: 8A (p. Wioletty Chudzyńskiej), 8C (p. Iwony Zając) i 8E (p. Karoliny Nadrzyckiej). Naszym zdaniem - każda z nich była jedyna w swoim rodzaju!

I Wam, naszym ósmoklasistom, należą się szczególne życzenia, bo we wrześniu już się nie spotkamy - rozpoczniecie nowy etap swojej edukacji i swojego życia.  Życzymy Wam, by szkoły, do których się dostaniecie,  spełniły Wasze oczekiwania, byście się tam rozwijali, nabywali nowych umiejętności, nawiązywali wartościowe relacje, przyjaźnie i by otaczali Was życzliwi ludzie.  Będzie nam Was brakowało, ale będziemy trzymali za Was kciuki i Wam kibicowali. Przed Wami zupełnie  nowy rozdział, a na nową drogę życia dedykujemy Wam tę piosenkę:

Dyrekcja Szkoły i Wasi Nauczyciele

PS
Powspominajcie trochę - niektórzy są nie do poznania:)

 

 Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!