SZYBKI KONTAKT

1 22 775 50 75
2 sekretariat@sp5.com.pl
3 Chemików 1a, Nowy Dwór Maz.

GODZINY PRACY

Śr, Pt: 7:30-16:15
Pon, Wt, Czw: 7:30-15:30
Świąteczna wizyta IV d w nowodworskim ZOL Dom Rodzinny
16/12/2019

Do bardzo wzruszającego spotkania dwóch pokoleń doszło 16 grudnia br. Uczniowie klasy IV d wraz z wychowawcą i przedstawicielką Straży Miejskiej - p. Małgorzatą Wójcik udali się z radosnym kolędowaniem do pensjonariuszy nowodworskiego Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego „Dom Rodzinny”.

Dzieci przygotowały i przedstawiły repertuar, który u wielu zgromadzonych na sali osób wywołał łzy wzruszenia. Ciepła atmosfera spotkania sprawiła, że w śpiew włączyli się również pensjonariusze.

W przerwach pomiędzy występami wokalnymi uczniowie rozdawali przygotowane specjalnie na tę okazję upominki w formie pierniczków oraz figurek Jezuska leżącego na sianku.

Czwartoklasiści mieli także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty w Domu Opieki było uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.

Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Wójcik za poświęcony czas i cudowny góralski śpiew, p. Elżbiecie Słotwińskiej za wspaniałe pierniczki, p. Magdalenie Rakoczy za wykonanie drobnych upominków i opiekę nad dziećmi oraz rodzicom za wsparcie naszej inicjatywy i przygotowanie przepysznych ciast.

Tekst i zdjęcia:
Joanna RogińskaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!