SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Poroninie - 28 lipca
28/07/2019

Po intensywnych dniach postanowiliśmy, że niedzielę spędzimy leniwie - na odpoczynku i beztroskiej zabawie. Najpierw udaliśmy się na mszę świętą do kościoła NMP Królowej w Murzasichlu. Spacer do kościoła  miał być przyjemnością, ale dla niektórych okazał się wyprawą na miarę tej nad Morskie Oko.  Droga  - choć malowniczo położona wśród pól i łąk - wiodła niestety głównie pod górę i niektórzy pomrukiwali, że raczej długo już w góry na kolonię się nie wybiorą.

Energię odzyskali jednak w drodze powrotnej - tym razem poszło łatwiej, bo z górki:)

Po obiedzie był czas na relaks - plażowanie przy basenie w ośrodku, kąpiele w basenie i korzystanie z jacuzzi. Pogoda była piękna i całe popołudnie spędziliśmy na leniuchowaniu i odpoczynku.

A dziś zamiast typowej kolacji mieliśmy biesiadę, do której przygrywała nam góralska kapela. Oprócz kiełbasek z ogniska i pieczonych skrzydełek, mieliśmy do wyboru typowe kolacyjne menu, a także tradycyjne góralskie potrawy, jak choćby  moskole, placki, które cieszyły się dziś prawie tak dużym uznaniem dzieci jak kanapki z nutellą.

Kiedy już wszyscy się najedli, przyszedł czas na zabawę. Kapela grała znane góralskie piosenki, część kolonistów dała się porwać do tańca, a część obserwowała i oklaskiwała tych odważniejszych. Wspólna zabawa trwała do 20.00.

Potem była wnikliwa kontrola czystości w pokojach i uporczywe zaganianie do łóżek rozchichotanych kolonistów.

A jutro przed nami wyprawa na Słowację...Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!