SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Szkolne konkursy mitologiczne - relacja
08/04/2019

„Zawsze patrzono na mitologię jak na jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej i była ona zbiorem nieśmiertelnych tematów, motywów, symbolów, bez których i dziś sztuka nie umie się obejść i wciąż do nich wraca.”
Jan Parandowski


W marcu i kwietniu w naszej szkole odbyły się dwa konkursy mitologiczne, których uczestnikami byli uczniowie klas piątych. Laureatami pierwszego z nich – Konkursu Wiedzy o MITOLOGII GRECKIEJ, zostali:

I miejsce – Maciej Zagozdon, kl. 5e

II miejsce – Patryk Żukowski, kl. 5e

III miejsce – Jakub Matuszewski, kl. 5g, Wiktor Olszewski, kl. 5g

Wyróżnienie I stopnia – Laura Serafin, kl. 5e,  Katarzyna Ryczaj, kl. 5g

Wyróżnienie II stopnia – Alicja Ciecierska, kl. 5e, Bartosz Jędrzejewski, kl. 5g, Piotr Jędrzejewski, kl. 5g, Bartosz Wójcik, kl. 5e


Drugi konkurs – „Z mitologią w tle”, był teatralnym spotkaniem z bohaterami mitów greckich. Jego uczestnicy przygotowali oryginalne, zaskakujące i pełne ekspresji scenicznej spektakle, które w niebanalny sposób ukazywały ciekawe wątki ze świata mitologicznych bogów. Kreatywność i pomysłowość uczestników konkursu zrobiły ogromne wrażenie zarówno na widzach, jak i na jurorach. Każde przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Biorąc pod uwagę ogromne zaangażowanie, pomysłowość, szeroki wachlarz środków wyrazu artystycznego i niezapomniane kreacje aktorskie uczestników, jurorzy postanowili, że aktorzy każdej z grup zostają laureatami I miejsca.

Na szkolnej scenie wystąpili: Majka Bienias, Alan Grześnikowski, Bartosz Jędrzejewski, Piotr Jędrzejewski, Maja Kręcicka, Olga Krzepicka, Zuzanna Mystkowska, Filip Nawrozidis, Wiktor Olszewski, Maja Piekutowska, Nikola Piotrowska, Kornelia Rachoń, Katarzyna Ryczaj, Sylwia Sac, Sonia Staniszewska, Krzysztof Szymczukiewicz i Dominika Tłoczek.

Nagrody książkowe dla laureatów konkursów mitologicznych zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Piątki – serdecznie dziękujemy.

Tekst: J. Michno, J. Szczepańska
Zdjęcia: J. Szczepańska, G. Wiśniewski

 
Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!