SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Odyseja Umysłu - eliminacje regionalne 2019
24/02/2019

Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe. Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Odyseusze z naszej szkoły uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo  i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Stawiamy przed nimi wyzwania, które wymagają łączenia w praktyce wiedzy i wyobraźni, nauki i sztuki, rąk i umysłów.

W tym roku z naszej szkoły w Eliminacjach Regionalnych wzięły udział dwie drużyny. Drużyna Odyseuszy z klasy 5 e oraz Odyseusze z klasy 2e i 2b. Obie drużyny od września przygotowywały się  do swojego występu.  Uczniowie klasy 5 rozwiązywali problem długoterminowy pt. „ Ekipa Omeratunkowa”, uczniowie z klasy 2 zmierzyli się z problemem pt. „ W pracowni mistrza Leonarda”.  Dzieci podczas spotkań ze swoimi trenerami p. Wiolettą Waluszko, p. Magdaleną Rakoczy oraz p. Joanną Sielczak tworzyły scenografie, rekwizyty, stroje, repliki znanych dzieł, znaki drużyn, a nawet wynalazki aby jak najlepiej rozwiązać swój odysejowy problem. I tak właśnie powstał stworzony przez dzieci pojazd OmeroMobil  oraz robot kuchenny Leonarda da Vinci.

Eliminacje Odysei of Mind 2019 odbyły się 24 lutego 2019 roku w Słonecznej Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie. Była to wspaniała przygoda, której towarzyszyła cała mieszanka pozytywnych emocji. Nasi uczniowie przedstawili się z jak najlepszej strony, a ich występy uwieńczone zostały dużymi owacjami od publiczności i sędziów. Nasze starania zostały docenione. Jedziemy do Gdyni na  Finał Ogólnopolski, który odbędzie się 30-31 marca.  Będziemy rywalizować o udział  na Eurofestiwalu, a jeśli się uda nawet w finałach świtowych.

Trzymamy  kciuki za naszych Odyseuszy z 5e.

 Tekst: Joanna SielczakDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!