SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Kolonia w Nowęcinie k. Łeby - 27 lipca
27/07/2021

Za nami pierwszy upalny dzień. Od razu po śniadaniu wybraliśmy się więc na plażę, żeby skorzystać  z pięknej pogody i aż do obiadu kapaliśmy się w morzu, wylegiwaliśmy na słońcu i bawiliśmy w piasku. Najwięcej radości sprawiło młodszym kolonistom to, że jedna z najstarszych koleżanek, Ola,  dała się im zakopać w piasku  i koniecznie chcieli mieć z nią sesję zdjęciową.

Po obiedzie natomiast wyjaśniła się sprawa zbieranych w niedzielę szyszek. Otóż były one niezbędne  do przeprowadzenia dzisiejszych otrzęsin. Podczas poobiedniego odpoczynku pani Oliwka z pomocą najstarszych chłopców przygotowała  tor przeszkód, który trzeba było pokonać z zawiązanymi oczami. Były to próby, którym miał być poddany każdy kolonista i należało do nich: przejście bosymi stopami po  suchych patykach, po szyszkach, trawie, następnie po wąskiej ławce, potem wypicie tajemniczej, wstrętnej mikstury i skłonienie się przed Królową.

Koloniści  zostali wcześniej poinformowani, że o wskazanej godzinie mają stawić się na górze na spotkanie. Zostani też poproszeni o to, by przebrali się w coś, czego wstydziliby się założyć na ulicę i co mogłoby wszystkich rozbawić. Ponieważ uczestnicy naszej kolonii  są niezwykle pomysłowi, nie trzeba  im było dwa razy powtarzać i pojawili się ponktualnie w dziwacznych stylizacjach: w spodniach na głowie, skarpetkach na dłoniach, w masce do nurkowania itp. Kiedy wszyscy się zebrali, zawiązali sobie na oczach swoje kolonijne chusty i zostali sprowadzeni  na dół, by podjąć się kolonijnych wyzwań.

Śmiechu i emocji było co nie miara, a chodząc po szyszkach i patykach, najgłośniej piszczeli najstarsi. Pewnie są nadwrażliwi sensorycznie:)

Kiedy wszyscy  pomyślnie przeszli próbę, mogli zdjąć z oczu opaski i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Królową.  Potem było jeszcze zadanie, które polegało na wymyśleniu rymowanki o naszej kolonii i oczywiście sprzątanie   nieco  zdewastowanego miejsca po zabawie.

Po kolacji był czas na grę w piłkę  i tańce  w plenerze. Znów były nasze kolonijne hity: Macarena, Kaczuszki, Jedzie pociąg… i Belgijka, w której nasi koloniści doszli już do perfekcji.

Po 21:00 spotkaliśmy się jeszcze, by wspólnie odśpiewać „Sto lat” Natalce, która obchodzi dziś imieniny i przyszła pora na sprzątanie pokoi, wieczorną toaletę i pójście spać.Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!