SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Zajęcia rozwijające - Mały Odkrywca
08/01/2019

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Konfucjusz

Od października 2019 r. w naszej szkole, raz w tygodniu, odbywają się zajęcia rozwijające Mały Odkrywca. Biorą w nich udział uczniowie klas drugich.

Dzieci w tym wieku przejawiają naturalną chęć doświadczania oraz  poznawania. Zadają dużo pytań i chętnie działają. Wszystkiego chcą dotknąć, spróbować. Wykazują ogromną żądzę wiedzy, ciekawość świata, która jest motorem ich rozwoju. Celem naszych zajęć jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań dzieci, wyjaśnianie zasad rządzących światem, tak aby potrafiły w nim samodzielnie działać. Podczas spotkań dzieci przeprowadzają eksperymenty oraz doświadczenia z pomocą nauczyciela.

Uczniowie dowiedzieli się już jak wygląda obieg wody w przyrodzie, poznali zapach i smak wody oraz różne metody barwienia. Porównywali rozpuszczalność różnych substancji, a poprzez doświadczenia z jajkiem dowiedzieli się czym jest roztwór nasycony i nienasycony. W czasie tworzenia domowej lampy świetlnej zapoznali się z właściwościami wody i oleju. Dzieci samodzielnie wykonały wulkany, poznając przy tym pojęcie dwutlenku węgla oraz ciśnienia. Do tej pory na naszych zajęciach zwróciliśmy uwagę na wirowania i zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie poznali różne typy gleby, zwierzęta ziemne i dowiedzieli się jakie znaczenie ma dla nas próchnica.

Przed nami tematyka związana ze światłem, elektrycznością oraz magnetyzmem. Zajęcia trwać będą do czerwca.

Tekst i zdjęcia: Joanna Sielczak

 Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!