SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
    /   Dzieje się!   /   Piątka Express
Piątka Express
28/03/2018

W piątkowe popołudnie, 23 marca, odbyła się pierwsza edycja szkolnej gry terenowej „Piątka Express”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez nauczycieli – wychowawców świetlicy i skierowane było do naszych podopiecznych i ich rodzin.

Zabawa, stylizowana na znany telewizyjny program „Azja Express”, odbyła się na terenie budynku szkoły. Uczestnicy do wykonania mieli pięć zadań- każde o innym charakterze. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje zdolności muzyczne i plastyczne, wykazać się sprawną współpracą a także umiejętnością logicznego myślenia. Wśród zadań znalazło się m. in. ułożenie tangramu według podanego wzoru, wymyślenie kontynuacji historii obrazkowej i wykonanie do niej ilustracji a także odgadywanie melodii i intonowanie odpowiednich dźwięków muzycznych. Dużo zabawy i śmiechu towarzyszyło także próbom przenoszenia piłeczek z punktu do punktu, które wykonywane było parami oraz poszukiwaniu ukrytej postaci, zgodnie z podpowiedzią muzyczną. To wszystko odbywało się w formie wyścigów po terenie szkoły, zgodnie z odpowiednio przygotowanymi mapami, co stanowiło dodatkową atrakcję dla dzieci.

Drużyny, po wykonaniu wszystkich zadań spotkały się w świetlicy na parterze przy wspólnym poczęstunku.  Nie obyło się także bez wykonania kilku naszych popisowych piosenek, przy akompaniamencie gitary.

Przy organizacji imprezy, jak zwykle mogliśmy liczyć na wsparcie finansowe (i nie tylko) ze strony Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że uczestnikom impreza ta również się podobała i bawili się przednio – jak organizatorzy. Liczymy na to, że doczekamy się kolejnych edycji „Piątki Express”, podczas których postaramy się udoskonalić przebieg gry i uniknąć pewnych niedociągnięć, które wyniknęły w trakcie przebiegu wyścigów.

Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!