SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Ogólnopolska akcja Dobrze Cię widzieć - klasa III E
28/11/2019

Uczniowie klasy 3e wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dobrze Cię widzieć” realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.

Uczniowie poznali zasady uczestnictwa w ruchu drogowym, rozpoznawali zachowania bezpieczne oraz zagrażające życiu i zdrowiu oraz dowiedzieli się jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych. Podczas zajęć dzieci miały możliwość obejrzenia kilku animacji odnośnie właściwych i niewłaściwych zachowań w ruchu drogowym. Poruszyli temat bezpieczeństwa na drodze, wysuwali wnioski oraz dzielili się własnymi doświadczeniami. Przeprowadzili również krótki eksperyment odnośnie ciała ludzkiego i jego reakcji na zderzenie z twardym przedmiotem. Wspólnie doszli do wniosków, które dotyczyły czterech głównych zasad przechodzenia przez ulicę.

Każdy z uczniów mógł wcielić się w rolę uczestnika ruchu drogowego. Na sygnał dźwiękowy miał zaprezentować właściwe przejście przez jezdnię. Ponadto na wcześniej przygotowanych ilustracjach odszukiwaliśmy sytuacje prawidłowe oraz takie, które zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu. Zwieńczeniem naszych zajęć było stworzenie klasowej gazetki pt. „Dobrze Cię widzieć” oraz rozdanie niespodzianek w postaci kamizelek odblaskowych współfinansowanych ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Tekst i zdjęcia:
Joanna SielczakDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!