SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Spotkanie z Mariuszem Kędzierskim - relacja
18/10/2021

Dzień 12.10.2021 r. dla uczniów SP5 zostanie na długo w pamięci. Stało się to za sprawą spotkania w ramach szkolnego projektu pt. ,,Niemożliwe staje się możliwe” z bardzo ważnym dla uczniów jak i nauczycieli gościem- p. Mariuszem Kędzierskim, słynnym artystą i mówcą motywacyjnym.

Pan Mariusz mimo wrodzonej niepełnosprawności, braku rąk, rysuje piękne portrety, które można podziwiać na licznych wystawach w Polsce oraz na świecie. Swą postawą i dążeniem do realizacji własnych marzeń jest inspiracją dla młodych ludzi . Dzięki wytrwałości i pomysłowości w 2015 roku rozpoczął swój autorski projekt ,,Mariusz Rysuje”, który poprzez sztukę miał motywować ludzi do realizowania własnych marzeń. W tym samym roku przejechał tysiące kilometrów, by móc rysować na ulicach wielu miast na świecie. Towarzyszyła mu ekipa filmowa, która zarejestrowała całą podróż. O naszym gościu zaczęły rozpisywać się największe media. W 2016 roku został pierwszym w historii Polakiem, który wystąpił podczas konferencji w Azji, lecz jak sam wspomina równie ważnym wyróżnieniem było dla niego otrzymanie Nagrody Publiczności ,,Człowiek Bez Barier 2015”.

Wgłębiając się w życiorys Pana Kędzierskiego, wymienione wyżej osiągnięcia to nieliczne w porównaniu z tym, do czego udało mu się dotrzeć. Jednak jak sam podkreślał, nie przyjechał, by opowiadać o nagrodach, a pokazać jak ważna jest sama droga jaką należy pokonać dążąc do spełnienia marzeń. Nieważne jest czy się spełnią, ważne to w jaki sposób próbowało się je zrealizować.

Na samym początku spotkania, wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali zabrani w podróż, dzięki której wyobrażali sobie wykonywanie czynności życia codziennego bez rąk. Następnie Pan Mariusz rozpoczął opowiadać o barierach jakie musiał pokonać jako młody chłopak. Podkreślił, że życie nie było dla niego łatwe, codziennie musiał stawiać czoła wielu trudnościom. Jednak istotne okazało się wsparcie rodziny oraz przyjaciół, dzięki któremu uwierzył, że jest w stanie rozwinąć skrzydła na polu artystycznym. Wszystko zaczęło się od wystawy na szkolnym korytarzu, a skończyło rozpoznawalnością na całym świecie. Płynie więc z tego pewne bardzo ważne przesłanie, a mianowicie: ,,przypadki nie zdarzają się przypadkowo”. Wszystko jest po coś, a najważniejsza jest wiara i dążenie do spełnienia swoich marzeń.

Cała społeczność szkolna SP5 jeszcze raz dziękuje p. Mariuszowi Kędzierskiemu za tak wspaniałe spotkanie, które na długo pozostawi ślad w wielu sercach.

Podziękowania należą się również osobom, które czuwały nad organizacyjną stroną tego wydarzenia, a mianowicie p. Ewelinie Bończyk, p. Annie Krajczyńskiej, p. Radosławowi Modzelewskiemu, p. Agnieszce Modzelewskiej, p. Gabrielowi Wiśniewskiemu, p. Bartłomiejowi Ners, p. Henrykowi Zając, p. Karolinie Kołeckiej oraz Dyrekcji za wielkie wsparcie oraz udostępnienie sali i sprzętu. Dziękujemy także uczniom klasy VII d za wkład i zaangażowanie w trakcie pracy nad obrazem dla gościa oraz pomoc w przygotowaniach.

Tekst
Magda TomkiewiczDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!