SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Współpraca świetlicy z bibliotekami
13/11/2018

W naszej świetlicy, staramy się uatrakcyjniać spędzany tu czas, poprzez organizację ciekawych spotkań i wyjść. Doskonale wpisuje się tu  współpraca z lokalnymi bibliotekami, które zawsze bardzo chętnie odpowiadają na nasze zaproszenia lub goszczą nas w swoich progach.

W tym tygodniu, 13.11.18r.  zostaliśmy odwiedzeni przez panie reprezentujące Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Dworze Mazowieckim. Nasi goście, w nawiązaniu do obchodzonych przed kilkoma dniami świąt 11 i 12 listopada, przeprowadzili zajęcia  o tematyce patriotycznej. Dzieci miały okazję obejrzeć i wysłuchać legendę „O Lechu, Czechu i Rusie” w formie teatrzyku kamishibai a następnie pogłowić się nad ułożeniem naszego godła państwowego z puzzli.

Natomiast wczoraj – 15.11.18r.- to nasi uczniowie wraz z nauczycielami- wychowawcami świetlicy, wybrali się w odwiedziny do Biblioteki Publicznej przy ul. Paderewskiego. Mieliśmy okazję zwiedzenia nowopowstałego gmachu Biblioteki a także uczestnictwa w ciekawych zajęciach. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat historii książek, zapoznały się z etapami ich powstawania oraz miały okazję popracować metodą grupową podczas rozwiązywania quizu. Na zakończenie naszej wizyty, uczniowie dowiedzieli się, jakie warunki należy spełnić aby zostać czytelnikiem biblioteki oraz mieli możliwość zdania bądź wypożyczenia książki.

Cieszy nas duże zainteresowanie naszych podopiecznych tematyką poruszaną podczas organizowanych spotkań. Mamy nadzieję, iż współpraca z bibliotekami okaże się być owocną i skuteczną metodą promowania czytelnictwa wśród młodego pokolenia. Dziękujemy wspomnianym instytucjom na umożliwienie podjęcia tej współpracy.

Tekst i zdjęcia: Magdalena DudzińskaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!