SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Warsztaty dziennikarskie dla redakcji Szuwarka
08/10/2018

Bycie dziennikarzem to niełatwa sprawa!

Dziennikarstwo to zajęcie polegające na pisaniu wielu emocjonujących artykułów, przeprowadzaniu dociekliwych  wywiadów czy  stawianiu  drobiazgowych pytań. Tego zadania w tym roku podjęła się nowa Redakcja „Szuwarka”.

W poszukiwaniu inspiracji w tworzeniu gazetki pomógł nam pan Artur Maciak, redaktor znanego pisemka dla młodzieży „Victor – Junior”, który przyjechał do nas 8 października. Nasz gość pokazał nam, jak wygląda praca dziennikarza prasowego.

Zajęcia prowadzone przez niego miały na celu pobudzić wyobraźnię członków naszej redakcji oraz uzmysłowić, że każdy, czy  redaktor, czy grafik, czy też korektor  pełni w gazecie bardzo ważną funkcję, dlatego warsztaty rozpoczęły się od krótkiej prezentacji  i  rozmowy na ten temat. Następnie zostały przeprowadzone krótkie ćwiczenia, kształcące pracę w grupach oraz wyzwalające naszą  twórczość. Zadania te  polegały na wybraniu i nazwaniu działu gazety, zaproponowaniu do nich artykułów i nadaniu im tytułów. Każdy miał więc okazję wykazać się wyobraźnią i umiejętnością pisania.

Na koniec warsztatów otrzymaliśmy od Redakcji Victora Juniora najnowsze numery gazety i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie dokumentujące naszą pracę.

Bardzo podobała nam się taka forma zajęć, o czym świadczą  wypowiedzi uczestników :

„Uważam, że zajęcia były bardzo twórcze i kreatywne. Dużo się dzięki nim nauczyłyśmy i dowiedziałyśmy się, co robić, aby artykuł stał się ciekawszy i więcej osób chciało go przeczytać.” (Nadia)

„Myślę, że każdy podczas tej redakcyjnej narady  dowiedział się, co robić, aby gazetka była bardziej interesująca. Zajęcia pozwoliły wyzwolić naszą wyobraźnię, dzięki temu dobrze nam się na nich pracowało” (Julka)

Warsztaty dziennikarskie z udziałem p. A. Maciaka  mogły się odbyć dzięki wsparciu działającego przy szkole Stowarzyszenia Przyjaciół Piątki, za co tą drogą bardzo dziękujemy.

Redakcja

Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!