SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Postcrossing - międzynarodowy projekt w świetlicy
09/10/2018

Świetlica szkolna SP 5 przystąpiła w Roku Szkolnym 2018/19 do realizacji międzynarodowego projektu „Postcrossing”.

Zajęcia realizujące kolejne etapy projektu będą prowadzone w miarę możliwości w każdy wtorek, w grupie dzieci z klas II
 i III przez nauczycieli- wychowawców świetlicy – p. Magdalenę Dudzińską i p. Monikę Garbarczyk. Będą polegały one na korespondowaniu z partnerami z całego świata w formie wymiany pocztówkowej. Dzieci będą poznawały dzięki temu tradycje i kulturę w różnych krajach, uczyły się redagowania życzeń i pozdrowień, a także nabywały umiejętności językowych, gdyż korespondencja prowadzona będzie głównie w języku angielskim. Nieodłącznym elementem realizacji zadań projektowych będzie także promocja naszej Szkoły oraz regionu, gdyż dzieci będą opisywały nasze miasto, a nawet własnoręcznie przygotowywały lokalne pocztówki. 

Pierwsze zajęcia z tego cyklu odbyły się zgodnie z planem we wtorek 09.10.18r. Uczniowie zostali wprowadzeni w temat i założenia projektu. Dowiedzieli się, jak wyglądała historia komunikowania się ludzi na odległość oraz mieli okazję obejrzenia tradycyjnych kartek pocztowych, a nawet telegramów. Na podsumowanie pierwszego spotkania, grupa dyskutowała nad przewagą korespondencji papierowej nad nowoczesnymi formami komunikacji.

Ostatecznie wszyscy uznali, że jest wiele zalet i korzyści płynących z wykorzystywania tradycyjnych sposobów przesyłania wiadomości i z dużym entuzjazmem oczekujemy kolejnych zajęć.

Tekst i zdjęcia: Magdalena DudzińskaDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!