SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników biblioteki szkolnej
07/02/2020

Dnia 6 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Spotkanie z pierwszakami przygotowali uczniowie ze szkolnej grupy teatralnej „Teraz my” pod opieką pani Jolanty Szczepańskiej. Trupa aktorska zaprezentowała krótkie przedstawienie pt. „ Godzina czarów’’. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli inscenizację, wysłuchali m in. rad i skarg książek, po czym złożyli przyrzeczenie, że będą dbać, szanować i czytać książki. Przy wtórze fanfar zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali karty czytelników, umożliwiające wypożyczanie książek w szkolnej bibliotece. Następnego dnia najmłodsi mieli okazję zapoznać się z regulaminem oraz pracą w bibliotece. Dowiedzieli się również w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Kiedy uczniowie nauczyli się już jak korzystać z biblioteki oraz jak należy obchodzić się z książkami, mogli po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć wybrane lektury. Bez wątpienia jest to najlepszy sposób, by „zaprzyjaźnić się” z książkami oraz rozbudzić zainteresowania czytelnicze.

Wizyta w bibliotece miała na celu promocję czytelnictwa od najmłodszych lat. Jest to bowiem istotny element współczesnej edukacji. Bezpośredni kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Czytanie to dar, który wprowadza człowieka w świat marzeń i niezwykłych przygód. Jest to także przepustka do zdobycia wiedzy.

Tekst: Beata Trojanowska
Zdjęcia: Radosław ModzelewskiDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!