SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Świetlicowe Warsztaty Bożonarodzeniowe - relacja
10/12/2018

W poniedziałek, 10 grudnia, w naszej szkole odbyła się II edycja Rodzinnych Warsztatów Bożonarodzeniowych. Zorganizowane i przeprowadzone zostały one przez nauczycieli- wychowawców świetlicy we współpracy z naszym niezawodnym Stowarzyszeniem Przyjaciół Piątki oraz Radą Rodziców. Cały projekt był współfinansowany także przez Urząd Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, w ramach konkursów, do których przystąpiło Stowarzyszenie.

W szkolnej stołówce spotkaliśmy się w gronie niemalże dwustu osób! Uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi mieli okazję wykonać wiele ciekawych ozdób świątecznych. Obok tradycyjnych metod dekorowania, jak malowanie czy wyklejanie bombek i choinek, uczniowie mieli szanse także spróbować swoich sił w szyciu i wykonywaniu wieńców. Atmosfera była bardzo klimatyczna, dzięki unoszącemu się w powietrzu zapachowi goździków używanych do dekoracji pomarańczy oraz dźwiękom kolęd i piosenek świątecznych wykonywanych na żywo przy akompaniamencie gitary. Podczas tej przyjemnej, ale jakże wyczerpującej pracy, nasi goście mogli posilić się słodkim „co nieco” w postaci bananów, pierniczków i cukierków. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję także przekazać część swych własnoręcznie wykonanych prac na kiermasz świąteczny, z którego całkowity  dochód przekazany zostanie na leczenie naszego szkolnego kolegi – Kacpra Zagozdona. W ten sposób uzbieraliśmy wiele pięknych ozdób na wsparcie tego szlachetnego celu.

Dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom naszych podopiecznych, którzy znaleźli czas w tym pracowitym okresie przygotowań przedświątecznych i razem ze swymi pociechami przybyli na warsztaty. Podziękowania składamy także na ręce organizatorów i sponsorów. Mamy nadzieję, na kontynuację tej owocnej współpracy w kolejnych latach.

Tekst: Magdalena Dudzińska

Zdjęcia: Monika GarbarczykDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!