SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Wolność dana i zadana - relacja z koncertu
09/11/2018

Pytać o Ojczyznę - to pytać o drzewo, ptaka, łąki, miasta i ludzi. Walczyć o wolność to zdobywać dla siebie i innych - promyk słońca, kroplę deszczu, pierwszą gwiazdkę na Wigilię. Kochać kraj rodzinny to wstać rano, modlić się, płakać i śmiać, a kiedy przyjdzie czas, czas próby i rachunku, nie żałować krwi, potu i serca. Mieć nadzieję to z odwagą mówić o tym, co boli, czego żal…

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Z okazji 100 – rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole 8 i 9 listopada  odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznej „Wolność dana i zadana” w niezwykłym wykonaniu chóru szkolnego „Euforia” i Orkiestry Fletowej „Piccolo”. 

Zaproszeni goście, wśród nich pan Jacek Kowalski, Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły  mogli wysłuchać i zanucić  „Legiony”, „ Pieśń powstańców 1863 r” , „Pierwszą kadrową”, „O, mój rozmarynie”,  „Miejcie nadzieję” czy „Ojczyznę” M. Grechuty.

Dopełnieniem koncertu był pokaz filmu Tomasza Bagińskiego pt. animowana „Historia Polski”.  

Zdolnościami oratorskimi wykazali się również uczniowie kl. VI b, recytując wiersz pt. „Ojczyzna” oraz prezentując fakty historyczne związane z walką o odzyskanie niepodległości.

Występy uczniów wywołały wśród zaproszonych gości, rodziców i uczniów wiele pozytywnych emocji i głębokich patriotycznych przeżyć.

Oprawę muzyczną przygotował  pan Gabriel Wiśniewski, natomiast za występy oratorskie odpowiedzialna była pani Violetta Rzeszot.

Violetta RzeszotDzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!