SZYBKI KONTAKT

tel. 22 775 50 75
sekretariat@sp5.com.pl

ADRES

ul. Chemików 1A
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 16:15
Wycieczka klas V d, V g i VI d do Kazimierza Dolnego- relacja
28/10/2019

W dniu 28.10.2019 r. klasy V d, V g i VI d wybrały się na wycieczkę do malowniczego Kazimierza Dolnego. Uczniowie, swoją niezapomnianą przygodę rozpoczęli od podróży w czasie. Dzięki niej dowiedzieli się jak wyglądały początki powstania miasta oraz jakie historyczne wydarzenia związane były z nazwą ,,Kazimierz Dolny”.

Następnie dzieci weszły na Górę Trzech Krzyży, z której mogły podziwiać widok na zabytkowe miasto. Oprócz tego, Pani przewodnik zdradziła historię trzech drewnianych krzyży, ustawionych na wzniesieniu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin zamku wybudowanego za czasów Kazimierza Wielkiego oraz okrągłej wieży, zwanej basztą. Z tych zabytkowych miejsc również można było zachwycać się niesamowitą panoramą okolic.

Kolejną atrakcją dla naszych uczniów była wizyta w piekarni, gdzie uczestnicy wycieczki poznali tajniki wypieków pysznych kazimierskich kogutów. Pani przewodnik, na tę okazję, przygotowała dla dzieci legendę o kogucie z Kazimierza. Wyjaśniła również powód przyjęcia koguta jako symbol tego miasta.

Jednym z ostatnich elementów programu wycieczki był przejazd melexami oraz zwiedzanie wąwozu ,,Korzeniowy Dół”. Po tej aktywności nastąpił czas na pyszny obiad.

Na koniec wszyscy udali się w kierunku zabytkowego Rynku w celu zakupienia pamiątek.

Ten wyjazd na pewno zapadnie w pamięci każdemu uczestnikowi wycieczki.

Tekst i zdjęcia: Magda Dzieje się!

Chcesz poznać "Piątkę"? Obejrzyj nasz film!
Zobacz galerię archiwalnych zdjęć Szkoły!